Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Clerodenrum Клероденрум
Clerodenrum Клероденрум

Clerodenrum Клероденрум

 

Батьківщиною клероденрума, що належить до родини вербено­вих (Verbenaceae), є субтропіки Азії і Африки. Рід об'єднує близько 400 видів, серед яких зустрічаються кущі, невеликі дерева і ліани. У кімнатній культурі вирощують Клероденрум духмяний (С. fragrans) і Клероденрум Томсона (С. thomsonae). Перший вид користувався популярністю в минулому столітті. В даний час його популярність дещо зменшилася, проте квітникарі, що люблять рідкісні рослини, все ж вирощують його.

Клероденрум не переносить сухого повітря — починають скручуватися листя. Якщо вологість повітря не буде підвищена, воно мо­жет загинути, тому біля рослини корисно поставити посудину з водою, забезпечуючи підвищену вологість повітря.

Морфологія:

Листя клероденрума духмяного супротивне і досить велике. До стебла кріпляться на довгих черешках. Форма листкової пластинки широко­яйцевидна із загостреною верхівкою. Стебла, черешки і листя цього виду густо покриті м'якими волосками. Під час цвітіння на клероденрумі з'являються невеликі квітки, зібрані в щитковидні суцвіття. Клероденрум Томсона відно­ситься до найкрасивіших пред­ставників роду. Це крупна густоцвітуча ліана. Круп­ні листя мають яйцевидну форму з цілісним краєм. По­верхність забарвлена в яскраво-зе­лений колір з темнішою плямою посередині.

Догляд:

Клероденрум віддає перевагу добре освітлені місця, від прямих сонячних променів його краще притінити. Літом рослину часто і усерддно поливають м'якою водою. Листья клероденрума потребують обприскування. Зимою полив скорочують, не допускаючи пере­сихання земляної суміші. Обоє видів клероденрума потребують теплоти (20-25°С) літом і менше теплоти (18-20°С) взимку. Пересаджують клероденрум щорік, незалежно від віку рослини. В якості підживки використовують комплексні міне­ральні добрива, які вносять до грунту раз в 10 днів. Розмножується клероденрум навесні черенками.

Стебло клеродендру­ма Томсона незрідка зростає до 4 м і обвиває опору та­ким чином, що ростучі на ньому листя завжди повернене до джерела освітлення.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool