Clivia Клівія
Клівія є багатолітньою, безстебельною, травянистою рослиною. Вона належить до родини амариллісових (Amaryllidaceae).
Рід налічує всього 3 види. Для вирощування в кімнатних умовах придатний лише один вид — Клівія кіноварна (С. miniata).
Велику частину року клівію прикрашають дзвонові квітки які з’являються з пазухи листя на довгому квітконосі. В період, коли клівія квітне, горщик з рослиною не слід перевертати і переставляти на інше місце, оскільки це може привести до опадання квіток.
У жаркі дні листя рослини оприскують м’якою водою кімнатної температури, але не потрапляючи на квітки. Для підвищення вологості повітря поряд з рослиною ставлять посудину з водою.
Морфологія:
Листя клівії зібране в прикореневу розетку. Листкова пластинка довга, мечевидна, що звужується до вершини. Поверхня листка глянсова, темно-зеленого кольору. В деяких сортів цієї рослини є листя з декоративним малюнком з білих або жовтих смуг. Квітки рослини зібрані в суцвіття-парасольки. Забарвлення пелюсток може бути червоним або яскраво-помаранчевим. Після цвітіння зявляється плід — невелика ягода. У ній знаходиться безліч дрібного насіння.
Догляд:
Клівії необхідне яскраве світло. Проте прямі сонячні промені викликають появление опіків, тому рослину необхідно притіняти. Поливають клівію рясно літом і помірно у зимовий період. Літом температура повітря не повинна перевищувати 23°С, зимою — опускатися нижче 16°С. Рослина боїться різких коливань температури. Молоду рослину пересажують щорік. Клівію старше 3 років — раз в 2-3 роки. Рослину підгодовують комплексними мінеральними добривами або рідкими квітковими сумішами. Їх вносят 1-2 рази в місяць. Розмножують клівію прикореневими нащадками, які відділяють від материнської рослини під час пересадки.
Основними шкідниками клівії являються борошнисті червеці і щитівки. В результаті неправильного догляду рослина поражается сірою гнилизною. Тому необхідно зменшити вологість повітря в приміщенні і видалити уражені частини рослини.