Clivia Клівія

Клівія є багатолітньою, безстебельною, тра­вянистою рослиною. Вона належить до родини амариллі­сових (Amaryllidaceae).

Рід налічує всього 3 види. Для вирощування в кімнатних умовах придатний лише один вид — Клівія кіноварна (С. miniata).

Велику частину року клівію прикрашають дзвонові квітки які з’являються з пазухи листя на довгому квітконосі. В період, коли клівія квітне, горщик з рослиною не слід перевертати і переставляти на інше місце, оскільки це може привести до опадання квіток.

У жаркі дні листя рослини оприску­ють м’якою водою кім­натної температу­ри, але не потрапляючи на квітки. Для підвищення вологості повітря поряд з рослиною ставлять посудину з водою.

Морфологія:

Листя клівії зібране в при­кореневу розетку. Листкова пластинка довга, мечевид­на, що звужується до вершини. Поверхня листка глянсова, темно-зеленого кольору. В деяких сортів цієї рослини є листя з декоратив­ним малюнком з білих або жовтих смуг. Квітки рослини зібрані в суцвіття-парасольки. Забарвлення пелюсток може бути червоним або яскраво-помаранчевим. Після цвітіння зявляється плід — невелика ягода. У ній знаходиться безліч дрібного насіння.

Догляд:

Клівії необхідне яскраве світло. Проте прямі сонячні промені викликають появле­ние опіків, тому рослину необхідно притіняти. Поливають клівію рясно літом і помірно у зимовий період. Літом температура повітря не повинна перевищувати 23°С, зи­мою — опускатися нижче 16°С. Рослина боїться різких коливань температури. Молоду рослину пересажу­ють щорік. Клівію стар­ше 3 років — раз в 2-3 роки. Рослину підгодовують ком­плексними мінеральними добривами або рідкими квітковими сумішами. Їх вно­сят 1-2 рази в місяць. Розмножують клівію прикор­еневими нащадками, які відділяють від материнської рослини під час пересадки.

Основними шкідниками клівії яв­ляються борошнисті червеці і щитівки. В результаті не­правильного догляду рослина поража­ется сірою гнилизною. Тому необхідно зменшити вологість повітря в приміщенні і видалити уражені частини рослини.