Campanula Дзвіночок

Дзвіночок (назва сталася від грецького слова «сатрапа» — «дзвін») належить до родини дзвіночкових (Campanulaceae).

Рід об’єднує близько 300 видів, що виростають в основному в помірних широтах Північної півкулі Землі.

У кімнатній культурі можна зустріти близько 110 видів, але найчастіше зустрічаються Дзвіночок карпатський (С. carpatica), Дзвіночок персиколистний (С. persicifolia), Дзвіночок середній (С. medium) і Дзвіночок широколист­ий (С. latifolia).

Дзвіночок – тепло­любний. Літом рослину можна винести на свіже повітря, створивши необ­хідний захист від зовнішніх нега­тивних чинників. З настанням хо­лодів його заносять в приміщення з тем­пературой повітря 18-20°С.

Морфологія:

Дзвіночок — невелика, але дуже красива рослина з довгими стеблами. Листя дзвіночка дрібне, сидять на довгих черешках. Форма листкової пластинки ок­ругла або сердцевидно-округ­ла. Поверхня гладка, рідше опушена. Забарвлення листя і стебел ніжно-зелене. Особливу декоративність рослині додають ніжні чудові квітки дзвонової форми. Крупні квітки дзвіночка зібрані в щитко­видні мітелки і забарвлені в ясно-блакитний або білий колір.

Догляд:

Дзвіночок розміщують в добре освітленому місці з не­великим притіненням від прямих сонячних променів. Поливають дзвіночок помірно, не допускаючи перезволоження земляної суміші. В жаркі дні повітря довкола рослини обприскують. При цьому вода не повинна попа­дати на саму рослину. У пе­ріод спокою полив скорочують. Молоду рослину пересажують щорік, рослину старше 5 років — раз в 2-3 роки. Підживлюють дзвіночок квітковими або комплексни­ми мінеральними добрива­ми, які вносять до грунту в період активного зростання раз в 2 тижні, взимку — в міру необхідності. Дзвіночок розмножують насінням або черенками.

Квітне рослина з середини літа до вересня. Практично у всіх видів дзвіночка крихкі гілочки, тому в ампельних форм гілочки краще не чіпати руками.