Coryphantha Корифанта

 

Цей невеликий красивий кактус, що відноситься до родини кактусових (Cactaceae), виростає в основному в Мексиці.

У кімнатній культурі найчастіше вирощують Корифанту рогату (С. cornifera), Корифанту пряму (С. erecta), Корифанту слоновий бивень (С. elephantidens), Корифанту Палмера (С. palmeri) і Корифанту променевидну (С. radians).

Характерними для роду є сосоч­ки по всій поверхно­сті стебла. У верхній частині вони мають не­великі подовжні борозенки, з яких розвиваються квіткові нирки. I Після в’янення квітів зав’язуються плоди — спочатку зеле­ні, у міру дозрівання рожеві або жовті ягоди.

Морфологія:

Корифанта — невеликий (до 14 см у висоту) кактус з яй­цевидним, булавоподібним або стовпчастим стеблом. Поверхня стебла покрита бугор­ками. Ареоли, розташовані по всій поверхні стебла, овальні, у молодих рослин вони шерстисті, в старіших — рідкі. Колючки товсті, тверді. Радіальних колючок від 7 до 20, центральних або нема звсім, або налічується до 4 штук. Забарвлення їх зазвичай золотисто-жовте. Під час цвітіння на корифанті з’являються великі, дуже красиві квітки до 10 см в діаметрі. Забарвлення пелюсток — лимонно-жовте.

Догляд:

Корифанта – світлолюбна рослина. В період активного зростання, з квітня по вересень, кори­фанту рясно поливають, не допускаючи застою вологи в корнів. У обприскуванні рослина не має потреби. З наступанням холодів полив зменшують до 1 разу в тиждень. Корифанта теплолюбна рослина. Лі­том оптимальна температура повітря складає 20-25°С, взимку — 9-11°С. Рослина не переносить протягів. Корифанта зростає дуже повільно, тому її пересаджують лише в міру необхідності. Як добрива використовують спеціальні суміші для кактусів, які вносять до грунту 2 рази в місяць. Розмножують корифанту в ос­новном насінням, яке висіюють у вологий суб­страт. Молоді рослини, що з’явилися, пересаджують в підготовлені горщики.