Cotyledon Котиледон
Батьківщиною цієї рослини родини товстянкових (Crassulaceae) є Південна Африка. Рід об’єднує близько 40 видів трав’янистих рослин. У кімнатній культурі найчастіше зустрічаються Котиледон округлий (С. orbiculata), Котиледон хвилястий (С. undulata), Котиледон какалоїдний (С. cacaloides), Котиледон метельчатий (С. fascicularis), і Котиледон сітчастий (С. reticulata).
Деякі види досягають у висоту 90—100 см.
Котиледон погано переносить кислі грунти, тому найбільш оптимальним для нього є субстрат для кактусів. Перед посадкою відростків котиледону в грунт, місце зрізу слід злегка підсушити, аби уникнути загнивания, після чого його рекомендується присипати товченим древяним вугіллям.
Морфологія:
Котиледон — вічнозелена сукулентна рослина з мясистими сидячим листками, покритими білуватим нальотом. Білуватий наліт оберігає листя від випаровування вологи, тому рослину не рекомендується чіпати руками. Котиледон хвилястий в звичайних умовах може досягати висоти 50 см. Листя рослини прикрашене по краях хвилястою облямівкою. Котиледон округлий досягає у висоту 1 м. В період цвітіння на довгому квітконосі з’являється безліч дзвіночковидних квіток, забарвлених в жовтий і червонуватий кольори.
Догляд:
Котиледон слід вирощувати в добре освітленому приміщенні. У літній період котиледон поливають помірно. Між поливами потрібно дотримувати інтервали, що дозволяють просохнути верхньому шару землі. В період спокою полив значно скорочують. У теплу пору року котиледон слід вирощувати при кімнатної температури. Зимою рослину необхідно перенести в приміщення з температурою повітря не нижче 15°С. Пересажувати рослину потрібно не частіше 1 разу в рік. Старі экземпляри — 1 раз в 2-3 роки. У період з квітня по вересень рекомендується раз на місяць підживляти рослину мінеральними добривами для кактусів. Розмножують котиледон листьями і дочірніми відростками, які зрізають навесні.
Котиледон може поражатись нематодами і кореневим борошнистим червецем. Ознаками їх появи являються білий наліт на корінні і погіршення загального стану рослини.