Cuphea Куфея

Куфея відноситься до родини дербенникових (Lythraceae) і виростає в Центральній і Південній Америці.

Існують як однорічні, так і багатолітні види цієї рослини.

У кімнатній культурі найчастіше вирощують Куфею вогняно-червону (С. ignea). Свою назву рослина отримала завдяки забарвленню квіток, що привертає увагу.

Цей вид куфеї в кімнатному квітникарстві використовують як ампельну рослину при складанні композицій з іншими декоратив­ними культурами.

Часто шкоди куфеї завдаютє тля, щитівки і червоний павутин­ний кліщ. Причина цього — неправиль­ний догляд за рослиною.

Морфологія:

Куфея є невеликим швидкорослим кущем. Листя куфеї невелике, забарвлене в тем­но-зелений колір. Форма лис­ткових пластинок ланцетовидна. Дуже примітні дрібні але багаточисельні квітки, які прикрашають рослину з ранньої весни до середини осені. Вони забарвлені у фіо­летово-червоний колір і формою нагадують сигарету.

Догляд:

Не дивлячись на те що куфея світлолюбива, її не слід розміщувати в місцях з дуже інтенсивним освітленням. Від прямих сонячних променів її слід притіняти. Літом куфею поливають помірно. У піддоні після поли­ву не повинна скупчуватися вода. У жаркі дні листя часто обприскують. В період спокою полив скорочують. Вирощувати куфею краще всього при нормальній кім­натній температурі. Взимку рослину містять при темпе­ратурі повітря не вище 12°С, але і не нижче 9°С. Молоді рослини пересаджу­ють щорік, більш дорослі — раз в 2 роки. Підживлюють куфею комп­лексними мінеральними добривами. Для розмноження рослини можна використовувати насіння і стеблові черенки.

Якщо води в грунті буде надто багато, то коріння рослини почне гнити.

Субстрат для посад­ки куфеї має бути рихлим і легко проникним, разом з цим він не повинен містити пісок. Як правило, його складають з 2 частин перегнійної, 2 частин дернової і 2 частин листкової землі.