Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Citrus reticulata Мандарин
Citrus reticulata Мандарин

Citrus reticulata Мандарин

Мандарин належить до родини рутових (Rutaceae).

У дикому вигляді ця рослина зустрічається в Південно-східній Азії.

Налічується 13 видів і безліч сортів мандарина.

У кімнатних умовах найчастіше вирощуються карлико­ві сорти, виведені в Японії, — Ковано-Васе і Міагава-Васе, які рано починають плодоносити. У шкірці плодів мандарина знаходяться ефірні масла.

 

При вирощуванні мандарину потрібно пам'ятати про те, що це рослина дуже хворобливо реагує на надлишок або недостаток води: його листя може по­критись плямами і почати обпадати. Влітку мандарин рекомендується ви­носити на свіже повітря.

Морфологія:

Мандарин є багатолітньою вічнозеленою рослиною. У домашніх умовах його висота може досягати 1 м. Листя темно-зеленого кольору, ланцетовидної форми, плот­ні, шкірясті, утворюють пишну крону. Квітки невеликі, забарвлені в білий колір, мають дуже приємний запах. Після закінчення періоду цвітіння на рослині утворюються їстівні плоди оран­жевого кольору.

Догляд:

Мандарин переважно розташовують на добре освітленому місці. Мандарин в літній час слід рясно поливати во­дою кімнатної температури, зимою полив потрібно обмежити. Мандарину потрібна підвищена вологість повітря, тому рослину слід обприскувати кілька разів вдень теплою водою. Влітку мандарин слід містити в теплі, взимку ж в приміщенні має бути прохолодне, біля 4-6°С.

Пересаджувати мандарин реко­мендується щорік до тих пір, поки він не досягне віку 7-8 років. Після цього рослину пересаджують в міру необхідності. Під час цвітіння і дозрівання плодів мандарин підживлюють комплексними мінеральними добривами 1 раз на тиждень. Розмножується мандарин черенкуванням.

Грунтова суміш повинна складатися з 4 частин дернової, 4 частин листяної землі і 1 частини піску. На дні горщика потрібно влаштувати дренаж з дрібних каменів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool