Citrus Limon Лимон

 

Лимон — одна з найвідоміших рослин родини руто­вих (Rutaceae). У XII столітті його завезли до Європи араби з країн Південно-східної Азії.

Плоди лимона в колишні часи вважалися цілющими і називались золотими яблуками.

З XIX століття лимон почали вирощувати в кімнатних умовах. Існує величезна кількість сортів цього чагарника, які прекрасно розвиваються в приміщенні: Пандероза, Павлівський, Мейєр, Курський, Новогрузинський.

Не рекомендується пе­реміщувати горщик з лимоном з місця на місце, оскільки ця рослина чутлива до зміни освітлення і може уповільнити зростання. У осінньо-зимовий період слід використовувати штучне освітлення.

Морфологія:

Лимон — це багатолітня вічнозелена рослина з не­високим стовбуром і вузьким шкірястим листям, які містять ефірні масла. Листя забарвлене в темно-зе­лений колір, в їх пазухах розміщені колючки. Квітки білі, дрібні, зібрані в китеці, володіють приємним запахом. Різні сорти лимона плодоносять у різний вік — від 3-4 до 8-10 років.

Догляд:

Лимон віддає перевагу яскравому освітленню. Поливати його слід регу­лярно і досить рясно. Лимон — дуже вологолюбна рослина, тому обприскувати його слід 1-2 рази в день. Рекомендується також інколи поміщати горщик з рослиною в піддон, наповнений вологим піском або каменями. В час цвітіння лимона і зав’язування плодів темпе­ратура повітря повинна складати 16-18°С. В зимові місяці рослині потрібна температура — 8-12°С. Молодим рослинам необхідно пересаджувати щороку, дорослі екземпляри — раз в 3 роки. У період з квітня по серпень лимон слід удобрювати 2 рази в тиждень, че­ргуючи мінеральні добрива з органічними. Лимон розмножується трьома способами — черенкуванням, насінням і відводками. Для роз­множення насінням слід використовувати кісточки, тільки що вийняті з плоду.

Швидше всього лимон пригнічується червецям, які уражають листя. Позбавитися від червеців можна за допомогою обробітки рослини мильним розчином. Якщо шкідників небагато, то їх можна просто зібрати з рослини.