Наша кнопка:


Головна Обрізка
Обрізка

Прищепка - це видалення точки зростання на стеблі; кінчик стебла прищеплюють пальцями або відрізують ножицями.

Обрізка передбачає видалення гілок в більших масштабах. Обрізання проводять сікатором, ножицями або ножем. Обрізують по можливості відразу над брунькою.

Очищення - це видалення відмерлого листя, пошкоджених частин і квіток, що пов'янули.

Основна мета прищепки - підсилити галуження кущуватих і ампельних рослин, наприклад, колеуса, зебріни, традесканції і пілєї. В активно зростаючих екземплярів прищеплюють стебла, що мають не менше трьох листків. В результаті на рослині утворюється безліч бічних гілочок. Деякі ліани формують зовсім інакше: вибирають один або декілька сильних стебел і підв'язують їх потрібним чином, слабкі ж бічні гілки обрізують в місці їх розгалуження від основного стебла.

Багато рослин без регулярного обрізання і очищення крони розростаються і втрачають декоративність. Деякі ліани, наприклад, плющ і філодендрон в'юнкий, при дуже високій температурі взимку утворюють дрібне і бліде листя. Весною цю поросль слід видалити. Відмерлі і хворі стебла, гілки з цельнозеленим листям на ряболистих рослинах, а також частина гілок в загущених ділянках крони теж видаляють. Витягнуті гілки і старі оголені стебла обрізують. Видалення квіток, що пов'янули, в багатьох рослин подовжує період цвітіння.

Декоративноцвітучі рослини формують обережно, загальних рекомендацій в цьому випадку не існує. Деякі рослини, такі, як фуксія, пеларгонія і гортензія, утворюють квітки на молодих гілочках. Інші, як хойя, - лише на зрілих. Формуйте рослину лише тоді, коли це рекомендовано для нього. Ніколи не обрізуйте рослини навмання - одні з них після обрізання можуть не зацвісти, інші без обрізання розростуться і стануть негарними.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool