Dipladenia Дипладенія

Рослина належить до родини Куртових (Apocynaceae).

Налічується біля 40 видів цієї рослини. Батьківщина: Центральна і Південна Америка.

Дипладенія використовується як декоративно-листяна, красивоцвітуча ліана.

Розміри рослини сягають більше 3 метрів у довжину. Росте дипладенія швидко. Цвіте у травні – жовтні.

Найчастіше у кімнатних умовах вирощують Дипладенію чудову (D. eximia).

У жаркі дні занадто сухе повітря може спричинити поблідніння  і в’янення квіток рослини, а також подальше їхнє обсипання. Щоб цього уникнути поставте горшок на широкий піддон з м’якою галькою чи керамзитом і обприскуйте рослину зранку і ввечері, коли на неї не попадає сонячне проміння. Якщо рослина стоїть в цей час в саді – можна рясно полити ґрунт навколо кашпо із лійки чи шланга.

Морфологія:

Дипладенія –  красива ліана з тонкими рожевими, дещо опушеними пагонами. Листочки не перевищують 4 см в довжину, широкояйцевидні, еліптичні або округлі з раптово тупо загостреною верхівкою і округлою основою, короткочерешкові, майже голі. Квітки розміщені на виткому квітконосі, прикрашеному маленькими шиловидними яскраво-червоними приквітниками, несуть по 6-8 великих рожевих квіток. Зубці чашечки яскраво-червоні. Трубка віночка в нижній половині вузька, циліндрична, зверху воронковидно розширяється і переходить в великий блюдцеподібний вигин 6-8 см в діаметрі з округлими лопастями, на верхівці тупо коротко-загострений.

 

Секрети догляду:

Температура: зимою повинна бути не нижче 12-15° С, літом 18-25° С.

Освітлення: рослині потрібне яскраве розсіяне світло, а також напівтінь, роміщуйте рослину якомога в більш світлому, але не сонячному місці; брак світла негативно впливає на квіти; в період зимового покою рослина повинна находитись в прохолодному місці, при температурі 12-15° С.

Полив: рясний в літній період, земля не повинна пересихати. З осені до ранньої весни полив мінімальний, не допускаючи повного пересихання ґрунту.

Вологість повітря: в період росту з березня по жовтень проводять часте оприскування, але так, щоб вода не попадала на квіти.

Пересадка: пересаджують щорічно весною в березні-квітні. Грунт для дипладенії повинен бути поживним: 2 частини глиняно-дернової землі, 1 частина листяної землі, 1 частина перегною і 1 частина піска. Добрий дренаж обов’язковий.

Розмноження: черенками, зрізаними весною чи на початку літа. Черенки вкоріняють в кімнатній тепличці при ґрунтовому підігріві.

Підживлення: з квітня по жовтень через кожні два тижня. Використовують комплексні добрива для декоративно-цвітучих кімнатних рослин.

Підрізання: для формування крони і забезпечення довгочасного цвітіння дипладенію обрізають – на початку весни з переходом в більш теплі умови зберігання чи по завершенню цвітіння восени. Черенки, зрізають з молодих пагонів, використовують для подальшого вкорінення. Так як пагони дипладенії досягають в довжину біля 3 – 5 м, їх часто використовують для озеленення стін і прохолодних, але світлих залів.

Шкідники і хвороби: листочки жовтіють і опадають – якщо дуже холодно зимою чи занадто жарко літом. Зберігайте взимку режим поливу, не допускаючи перезволоження ґрунту.