Dizygotheca Дізиґотека

Дізиґотека — вічнозелена рослина з родини Аралієвих (Araliceae). Батьківщиною дізіґотеки є острови Полінезії.

У кімнатних умовах найчастіше вирощується один вид цієї рослини — Дізіґотека елегантна (D. elegantissima).

Дикоросла дізиґотека може досягати у висоту 7-8 м, та в домашніх умовах ця рослина зростає лише до 1,5 – 1,8 м.

Найоптимальнішим варіантом для вирощування дізиґотеки є зимовий сад, в якому підтримується тропічний клімат.

Якщо дізиґотеку занадто рясно або дуже скупо поливати, то вона може почати втрачати листя. Для поливу краще всього використовувати м’яку воду кім­натної темпера­тури.

Морфологія:

В дізиґотеки вузькі, пальчасто-складні, ланцетовидні, за­зубрені по краях листочки, які забарвлені в темно-зелений колір. У молодих ли­сточків посередині проходить червонувата смужка. Квітне  дізиґотека дрібними, досить непримітними квіт­ками, які зібрані в зон­тичні суцвіття.

Догляд:

Дізиґотеку краще всього розміщувати в світлому або дещо затіненому місці, захищеному від дії прямих сонячних променів. Протягом всього року дізиґоте­ку слід рясно поливати, трохи скорочуючи полив в зим­ні місяці. Не слід допус­кати пересихання земляного покриву. Температура в приміщенні, де вона вирощується, не повинна опускатися нижче 18° С.

Пересаджувати молоді рослини слід щорік, а дорослі — в міру необхідності. Підживлювати дізиґотеку слід у весінньо-літній період 1 раз в 2 тижні мінеральними і органічними добривами. Восени і зимою підживлення слід припинити. Розмножується дізиґотека насінням. Можна розмножувати рослину і верхівковими че­ренками, але цей спосіб не дуже ефективний.

Молоді рослини дуже чутливі, тому їх краще всього тримати в посуді з вологим торфом або гранульованою глиною. Рослину слі­д ретельно оберігати від протягів.