Dieffenbachia Диффенбахія

Диффенбахія відноситься до родини Ароїдних (Аrасеає). Батьківщиною цього велико – листового вічнозеленого чагарника є тропічні ліси Південної Америки, крім того, він ши­роко поширений в тропічній Африці.

Існує величезна кількість різних видів, які відрізняються один від одного розмірами і забарвленням ли­сточків. У кімнатних умовах найчастіше вирощують Диффенбахію строкату (D. picta). Широко поширені види: Диффенбахія плямиста (D. maculata), Диффенбахія Сегуїна (D. seguine) і Диффенбахія парлатори (D. parlatorei). Найкрупнішим видом є Диффенбахія Баумані (D. bowmannii) у висоту до 2м.

Диффенбахія час­то пошкоджується пав­утинним кліщем, трипсами, тлею. При пошкодженні клі­щем диффенбахія скидає листя. Позбавитися від цього шкідника можна, підвищивши вологість повітря в приміщенні. Якщо в диффенба­хії починають деформуватися ли­сточки і гілочки, значить, вона пошкоджена тлею. Для знищення цього шкідника диффен­бахію потрібно обробити бордоською рідиною.

Морфологія:

Диффенбахія строката має овальне шкірясте листя яскраво-зеленого кольору з білими плямами і смужками. Висота диффенбахії в домашніх умовах може досягати 1,8-2 м. Стебла цієї рослини м’ясисті і товсті. В диффенбахії плямистої велике прямостояче сте­бло, яке може досягати висоти 2 м. В дорослих рослин стебло може стелитись. Листочки цього різновиду великі, покриті жовтуватими плямами. У домашніх умовах диф­фенбахія найчастіше скидає листя, розташоване в нижній частині стебла. Квітне диффенбахія дрібними квітками, забарвленими в жовтувато-білий колір. Після цвітіння з’являються червоні плоди.

Догляд:

Диффенбахія не дуже вимоглива до освітлення, проте не переносить дуже затінених місць. Єдине, що їй потрібно, — це за­хист від прямого попадання сонячних променів. Поливати диффенбахію слі­д регулярно, але помірно не допускаючи пересихання зем­ляного покриву. Для поливу слі­д використовувати м’яку воду кімнатної температури. Зимою полив потрібно трішки зменшити.

Диффенбахія не переносить сухого повітря, тому її необхідно періодично оп­рискувати теплою водою. Зрідка рекомендується ставити посуд з рослиною в піддон з водою. Оптимальна температура в приміщенні, де вирощується диффенбахія, повинна складати 15-20°С. На дно горшка з рослиною необхідно вкласти дренаж­ний шар з шматочків керамзиту, оскільки коріння диффенбахії схильне до загнивання.

Молоді рослини рекоменду­ється пересаджувати щорік, дорослі — приблизно раз у 3—4 роки в горшок біль­шого розміру. Удобрювати диффенбахію слід фізіологічно кислим добривом. Вносять його в пе­ріод з початку весни до кінця літа приблизно раз на тиждень. Диффенбахія розмножується верхівковими стеблами, кореневими відсадками і відрізками стебла без листя. Черенки слід висаджувати в підігрітий пісок і захищати від надмірного випаровування вологи. Коли черенки вкоріняться, їх пересаджують в ґрунт.

Диффенбахія спо­кійно переносить короткочасне по­ниження темпера­тури до 10-12°С. Та рослину слід ретельно захищати від протягів.

Під час зрізання черенків слід пам’ятати про те, що сік диффенбахії дуже їдкий і отруйний, тому потрібно заздалегідь поклопотатися про захист рук і дотримуватися обережності. Треба уникати попадання соку диффенбахії на слизисті оболонки або в очі.

Квітки цієї рослини не мають деко­ративної цінності, тому суцвіття краще видаляти до того, як вони розпустяться. Якщо цього не зробити, в диффенба­хії може зупинитимя зростання листя. Глиняну суміш для диффенбахії слід готувати з 2 частин листяної, 2 частин дернової землі і 1 частини піску. Традиційні сор­та диффенбахії мають одне стебло, а нові гіб­ридні сорти — декілька, що надає рослині декоративність.