Наша кнопка:


Головна E (7 flowers) ... Epipremnum Епіпремнум
Epipremnum Епіпремнум

Epipremnum Епіпремнум

Батьківщиною епіпремнума є субтропічні райони Південної Азії. Рослина відноситься до родини ароїдних (Агасеає). Рід налічує майже 20 видів.

У кімнатних умовах найчастіше вирощують: Епіпремнум золотистий (Е. aureum), Епіпремнум перистий (Е. pinnatum) і Епіпремнум розписний (Е. pictum). Ампельну рослину використовують для створення настінних ком­позицій, прикраси класних кімнат і офісних приміщень, добре воно виглядає в зимових садах. Інші назви цієї культури — чортовий плющ і золотий потос.

 

В зимовий період епіпремнум потрібно щодня обприскувати, оскільки сухе повітря приміщень негативно впливає на листя. Рослина не любить різких пере­падів температури і протягів, виникаючих при провітрюванні кімнати.

Морфологія:

Епіпремнум представляє со­бою багатолітню ампельну рослину з гілками, які досягають в довжину 20 м. Сте­бель рослини що майже не гілкується, темно-зелений, щільний. Листя розміщені по черзі на довгих черешках. Форма темно-зеле­на з невеликими крапинка­ми листкової пластинки серцеподібна. На зворотному боці стебла є повітряне коріння.

Догляд:

Епіпремнум доста­тньо невибаглива рослина. Ряболисті форми потребують яскравішого ос­вітлення. От прямих сонячних променів листя слід притіняти. Поливати рослину потрібно рясно влітку і помірно взимку, не допускаючи застою вологи на дні горщика. Літом рослина добре пере­носить жарку погоду, але в період відносного по­кою температура повітря не має бути нижче 10°С. Пересаджувати рослину доста­тньо 1 раз в 3-4 роки, оскільки їх кореневій системі не потрібний великий об'єм гор­шка. Підживлювати епіпрем­нум потрібно 1 раз на місяць, використовуючи для цього комплек­сні мінеральні добрива. Розмножується рослина вкоріненими черенками.

При правильному догляді листя зберігається на ліані протягом декількох років.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool