Наша кнопка:


Головна E (7 flowers) ... Echinopsis Ехінопсіс
Echeveria Ехеверія

Echeveria Ехеверія

У природних умовах эхеверія виростає в засушли­вих районах Південної і Центральної Америки.

Рослина відноситься до родини товстянкових (Crassulaceae).

Рід об’єднює близько 150 видів.

В кімнатному квітникарстві використовують Ехеверія агавовидна (Е. agavoides), Ехеверія горбатоцвіта (Е. gibbiflora), Ехеверія металічна (Е. metallica).

 

Під час поливу воду необхідно на­правляти таким чином, аби вона не потрапляла на листя. Воду для поливу потрібно використовувати теплу і обов’язково відстояну. Обприскувати рослину необов’язково.

Морфологія:

Ехеверія є сукулентною багатолітньою рослиною з сильно укороченим стеблом. М'ясисте листя темно-зеленого кольору, зібране в розетку. В деяких видів стебла подовжені, досягають 50 см і стелються по землі. Квітки дзвоновидні, забарвлені в рожевий, червоний або помаранчевий колір.

Догляд:

Ехеверія — досить вибаглива до освітлення рослина. Проте рослина боїться пря­мих сонячних променів, то­му листя рекомендується притіняти. У зимовий період слід використовувати додаткове освітлення. Поливати эхеверію потрібно 1-2 рази в тиждень, аби не перезволожувати грунт. У зим­ний період полив скорочують до 1 разу в тиждень. Температура повітря влітку повинна складати 22-27°С. В зимовий період вона не повинна перевищувати 10°С.

Грунт для эхеверії складають з рівної кількості пе­регнійної, листяної землі і піску. На дні потрібно обов’язково укласти дренажний шар з битої цеглини або дрібного керамзиту. Пересаджувати молоді рослині необхідно кожну вес­ну, дорослі — приблизно раз в 2 роки. Підживлювати рослину слі­д спеціальними добривами для кактусів кожен тиждень, але лише в період активного зростання. Розмножується эхеверія дочір­ними розетками, які не­обхідно вкоренити, коли вони ще розташовані на ма­теринській рослині.

Квітне лише доросла рослина, в якої розвивається довгий квітконіс. Якщо не створювати для рослини періоду спокою, то вона поступово втратить декоративність. Рослину застосовують для створення сукулентних композицій.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool