Наша кнопка:


Головна Словник термінів Заспокійливий чай
Заспокійливий чай

ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЧАЙ — напій, виготовлений з лікарських рослин; має седативні властивості і застосовується при збудженні нервової системи та безсонні.

З а с п о к і й л и в и й чай №1: столову ложку суміші листя м'яти перцевої, плодів хмелю звичайного, кореня з кореневищем валеріани лікарської, листя бобівника трилистого або квіток конюшини лучної, взятих у співвідношенні 2:1:1:2, заварюють склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують і п'ють як чай по півсклянки 2 рази на день (вранці і на ніч).

З а с п о к і й л и в и й чай №2: (при серцебиттях): столову ложку суміші (порівну) кореня з кореневищем валеріани лікарської, трави собачої кропиви п' ят и лопатевої, плодів фенхелю звичайного й кмину звичайного заварюють склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують і п'ють, підсолоджуючи цукром або медом, теплим повільно 3 рази на день по 1 склянці.

З а с п о к і й л и в и й ч а й № 3: столову ложку, суміші кореня з кореневищем валеріани лікарської, листя м'яти перцевої і бобівника трилистого, взятих у сп іввідношенні 3:3:4, заварюють склянкою окропу, настоюють 20 хв, проціджують і п'ють по півсклянки 2 рази на день (вранці і на ніч).

З а с п о к і й л и в и й чай №4: 2—3 чайні ложки суміші (порівну) кореня з кореневищем валеріани лікарської, листя м'яти перцевої, квіток ромашки Лікарської, плодів кмину звичайного і фенхелю звичайного заварюють склянкою окропу, настоюють 15 хв, проціджують і п'ють теплим по півсклянки зранку і на ніч (при метеоризмі і спазмах кишок).

З а с п о к і й л и в и й чай № 5: столову ложку суміші кореня з кореневищем валеріани лікарської, квіток ромашки лікарської і плодів кмину звичайного, взятих у співвідношенні 2:3:5, заварюють склянкою окропу, настоюють 20 хв, проціджують і п'ють по півсклянки 2 рази на день (вранці і на ніч).

З а с п о к і й л и в и й чай №6 (дитячий) : 2 чайні ложки суміші кореня алтеї лікарської й солодки голої, кореневищ пирію повзучого, квіток ромашки лікарської, плодів фенхелю звичайного, взятих у співвідношенні 2: 2:2:1:1, заварюють склянкою окропу, кип'ятять 10 хв, проціджують і п'ють теплим по 1 столовій ложці 2—3 рази на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool