Отруєння
Наша кнопка:


Отруєння

ОТРУЄННЯ або інтоксика?ція — хворобливий стан, спричинений проникненням в організм через шлунково-кишковий тракт, дихальні шляхи чи шкіру різних отрут внаслідок введення їх у м' язи, вену чи шкіру. Отруєння супроводиться порушенням функцій організму. Виникнення і перебіг отруєння залежить від шляхів проникнення отруйних речовин, їхньої дози і фізико-хімічного стану (розчин, пил, гази тощо), а також від стану організму і зовнішнього середовища. Отруєння бувають гострі й хронічні.

Гострі отруєння виникають від одноразової сильної дії отруйної речовини і супроводяться порушенням життєво важливих функцій організму.

Хронічні отруєння виникають внаслідок тривалого надходження в організм отрут у малих концентраціях. За умовами виникнення отруєння поділяють на побутові, харчові, медикаментозні і професійні.

Побутові отруєння — це отруєння хімічними речовинами, що застосовуються для очищення приміщень, одягу й посуду, для боротьби з щурами, клопами та іншими паразитами.

Медикаментозні отруєння виникають при неправильному вживанні ліків (снотворних, наркотиків та ін.) та через особливу чутливість окремих осіб (ідіосинкразію) до певних лікарських речовин (антибіотиків, сульфамідних препаратів тощо).

Професійні отруєння виникають на виробництві. Ознаки отруєння різноманітні й залежать від ступеня ураження печінки, нирок, крові, центральної і периферичної нервової системи та ін.

Лікування полягає в тому, щоб видалити отруту з організму або нейтралізувати її протиотрутами і відновити порушені функції. Див. також Перша допомога.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool