Наша кнопка:


Головна Догляд
Догляд за рослинами

У відкритому грунті рослини задовольняють свої потреби в значній мірі за рахунок природного оточення. Життя кімнатних рослин повністю залежить від людини. Якщо залишити їх в глибокій тіні або забути полити, вони загинуть. Без підживи вони врешті-решт загинуть. Практично всі рослини слід тримати в не промерзаючих приміщеннях, а ніжні види вимагають температури не менше 16°С. Для багатьох рослин повітря в опалювальних приміщеннях дуже сухе, і для того, щоб листя не темніло і не в’яли, слід підвищувати довкола них вологість повітря. Постійний приплив свіжого повітря - не найважливіша умова для хорошого самопочуття рослин, проте деякі види вимагають хорошої вентиляції. Не всі прийоми догляду за рослинами є безумовно необхідними для їх життя - такі процедури, як миття, підв'язання до опор і формування крони лише покращують зовнішній вигляд рослини.

Тепло, світло, вода, вологість повітря, підживлення, спокій, свіже повітря, обрізання... довгий список потреб. Проте успішне вирощування кімнатних рослин не вимагає ні важкої роботи, ні особливого уміння. Потрібно просто задовольняти конкретні основні вимоги кожної рослини і не поводитися зі всіма рослинами однаково. Не забувайте про те, що надмірності шкодять: дуже рясне сонце і надмірний полив - найбільші помилки, що часто зустрічаються, тоді як підживлення більшими, ніж рекомендовано в інструкції, дозами - просто дурість. Не забувайте також, що в рослин є період спокою, зазвичай взимку, коли їм потрібно менше води, мінеральних речовин і тепла.

Якщо хочете, розмовляйте зі своїми рослинами, але наукових доказів того, що на них це яким-небудь чином діє, немає. Єдине, що потрібне вашим рослинам - це аби ви протягом декількох хвилин оглядали листя, стебла і ґрунт. В період зростання це потрібно робити по можливості щодня. Незабаром ви навчитеся визначати, коли щось не так. Вигляд ґрунту, її стан на дотик підкажуть вам, чи потрібний полив. Зовнішній вигляд листя вкаже на помилки в підтримці відповідних нормальному життю рослини температурного і світлового режимів, вологості повітря, обводнює і мінерального складу ґрунту. Видаляйте поникле листя і квітки, що пов'янули; стежачи, чи не з'являються ознаки поразки шкідниками або хворобами. Деякі вирощують кімнатні рослини протягом багатьох років, жодного разу як слід не придивившись до них або не даючи собі праці поцікавитися, про що «розповідають» їх листя.

 

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool