Наша кнопка:


Головна F (8 flowers) ... Freesia Фрезія
Freesia Фрезія

Freesia Фрезія

У природних умовах фрезія зустрічається в Південній Африці і Америці. Рослина відноситься до родини лілей­них (Lileaceae).

У кімнатних умовах найчастіше культивується Фрезія гібридна (F. hybrida) і її сорти.

Рослина широко використовується для створення інтер'єрів, прикраси кімнат.

Квітки фрезії мають дуже тонкий і приємний аромат.

Через декілька місяців після цвітіння з'являються плоди, в яких знаходиться насіння.


При правильному догляді листя рослини може по­жовтіти і зів’янути. Необхідно відрегулювати частоту поливу, не допускаючи перезволоження грунту.

Морфологія:

Фрєезія — цибулинна рослина з довгим прямостоя­чими листям. Цибулина покрита коричневим лушпинням. Листя рослини темно-зеленого кольору, завдовжки 35—40 см. Листкова пластинка щільна і шкіряста. Весною фрезія випускає квітконіс завдовжки 40-50 см, на якому з одного боку ростуть бутони, що розпускаються по черзі. Квітки рослини трубчасті, забарвлені в різноманітні кольори залежно від сорту: від білого і лілово­го до яскраво-червоного.

Догляд:

Фрезія відноситься до тінелюбних рослини. Поливати фрезію літом слід рясно 2-3 рази в тиждень. Воду для цього потрібно брати теплу і відстояну. У зимовий час полив рекомендується скоротити. Корисно обприскування листя. Температура повітря влітку повинна складати 20-24°С, взимку — 15-17°С. Неможна допускати сильних коливань температури. Пересадку роблять не частіше одного разу в рік ранньою вес­ною. В період активного рос­ту і цвітіння в грунт потрібно вносити мінеральні і орга­нічні добрива, розведені у воді. Зимою підгодівлю необхідно припинити. Розмножується фрезія насінням і діленням цибулини.

Грунтову суміш для вирощування фрезії готують з 2 частин дернової, 1 частини лис­тяної, 1 частини пере­гнійної землі і не­великої кількості піску. На дно потрібно укласти дренажний шар з битої цегли або дрібних каменів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool