Наша кнопка:


Головна F (8 flowers) ... Fittonia Фіттонія
Fittonia Фіттонія

Fittonia Фіттонія

Батьківщиною цієї рослини є тропічні ліси Південної Америки. Фіттонія відноситься до родини акантових (Acanthaceae). Налічується близько 10 видів цієї рослини.

У кімнатних умовах найбільш поширені: Фіттонія Верщаффельта (F. verschaffeltii) і Фіттонія карликова (F. argyroneura). Не дивлячись на те що фіттонія через 2-3 роки втрачає декоративність і її потрібно замінювати моло­дими рослинами, вона все ж завоювала популярність із-за не­звичайного забарвлення свого листя.

 

При недотриманні світлового і темпе­ратурного режиму на листі фітто­нії можуть появити­ся плями. Квітку слід оберігати від прямих сонячних променів, оскільки на листі можуть утворитися опіки. Рослину слід оберігати від протягів.

Морфологія:

Фіттонія — багатолітня трав’яниста рослина. Стебла тонкі, молоді — злегка опушені, дуже гнучкі, добре гілкуються, дають додаткові корені, за допомогою яких рослина отримує живлення з грунту. Листя частіше всього без черешкове, темно-зеленого кольору, в довжину складають від 2,5 до 10 см залежно від виду. Розташування овального або серцеподібного листя супро­тивне. Колір жилок може варіюватися від білого до червоного.

Дрібні жовті квітки цієї рослини зібрані в колосо­видне суцвіття. Час цвітіння фіттоніїї — кінець червня — початок липня. Квітки не представляють великої декоративної цінності. Фіттонія карликова — трав’яниста рослина з переплітаючимись гілками. Поверх­я листкової пластинки темно-зелена з виділяючимись білими жилками. Лис­тя невеликого розміру, всього біля 2,5 см в довжину. Стебло фіттоніїї Верщаффельта тонке, дещо опу­шене, що стелеться. Часто на стеблі цієї рослини появля­ються додаткові повітряні корені. Листя овальне, розташоване на коротких черешках. Довжина листя — 8-10 см, ширина — близько 8 см; колір — темно-зелений, з червонуватими жилками.

Основними шкідниками цієї рослини є павутинові кліщі і щитівки. При ураженні щитівками молоді гілки стають жовтими і починають в'янути. Рослина пошкоджується сірою гнилизною і муч­нистою росою. Сіра гнилизна на лис­тках найчастіше виникає із-за пе­резволоження.

Догляд:

Фіттонія — дуже вимоглива до освітлення рослина. Ця культура може загинути як від недоліку, так і від надлишку світла. Розміщувати рослину слід в напівзатінених місцях. Лі­том бажано виносити фіттонію на свіже повітря і розташовувати в слабо освітлені місці. Поливати рослину потрібно рясно і регулярно, не до­пускаючи пересихання земляно­го покриву. Літом полив бажано здійснювати 3-4 рази в тиждень по можливості дощовою водою, взимку — 1-2 рази в тиждень. Фіттонію необхідне щоденно обприскувати і розміщувати поблизу акваріумів. Час від часу корисно встановлювати горщик з рослиною у піддон, наповнений вологим торфом. Оскільки фіттонія взимку не впадає в стан спокою, для неї сповна відповідною є звичайна кімнатна температура. Влітку оптималь­на температура — 22-24°С, взимку — не нижче 18—19°С. Пересаджувати квітку бажано щорік. Для цього необхідно використовувати пе­ревалку, аби заподіювати якомога менше шкоди корене­вій системі.

Підживлення бажано проводити кожні 2 тижні. Використовувати для цього потрібно спеціальні квіткові добрива. Взимку кількість добрива, що вносяться, і частоту підживлення не­обхідно скоротити. Розмножується фіттонія найчастіше стебловими черенками, які слід вкоренити у вологому субстраті при темпе­ратурі не нижче 25°С. Можна також вкоріняти черенки і в теплій воді.

Грунтову суміш гото­влять з 2 частин дерно­вої, 1 частини листяної землі, 2 частин торфу і 1 частини піску.

Культуру можна ви­рощувати в настінних композиціях і як землепокрівну рослину, Фіттонія підходить для вирощування в зимових садах.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool