Наша кнопка:


Головна F (8 flowers) ... Fatshedera Фатсхедера
Fatshedera Фатсхедера

Fatshedera Фатсхедера

Фатсхедера є міжродовим гібридом, виведен­ний в 1912 році за допомогою схрещування двох рослин родини аралієвих (Araliaceae) — Плюща звичайного (Н. helix) і Фатсії японської (F. japonica).

Фатсхедера досить швидко поширилася у квітикарів-аматорів. У кімнатних умовах найчастіше культиви­руется Фатсхедера Літце (F. lizei), інколи її сорт Варієгата.

Рослина добре підходить для вирощування в оранжереях і зимових садах. Воно прекрасно виглядає в просторих світлих приміщеннях і використовується для створення інтерєрів.

Рослина погано пе­реносить різкі пе­репади температу­ри, які виникають взимку, особливо коли фатсхедера нахо­диться поблизу обігрівних приладів. При цьому вона може втратити частину листя.

Морфологія:

Фатсхедера — крупна кущова рослина, досягає у висоту 2,5 м. Стебла щільні, темно-зелені, такі, що з часом покриваються ко­ричневой корою, слабогіллясті, прямостоячі, інколи потребуючі опори. Листя рослини велике, 3-7-лопатеве, ясно-зелене, досить тонке, блискуче. Розташування листових плас­тинок, що сидять на довгих черешках, почергове.

Догляд:

Фатсхедера — тіньовитривала рослина. У жаркі літні дні необхідне притінення. Влітку рослина потрібно рясно поливати відстояною во­дою, 2-3 рази в тиждень, взимку кількість вологи слід скорочувати в 2 рази. До температурного режиму рослина невибаглива і нормально переносить літню жару. Взимку температура повітря не має бути вище 15°С. Пересажувати молоді рослини потрібно кожні 2 роки, а дорослі — кожні 3-5 років. Підгодівлю бажано прово­дить 3-4 рази в місяць, чергуючи органічні добрива і мі­неральні. Взимку підгодівлю поступово припиняють. Розмножується рослина черен­ками, які вкоріняють в теплій воді.

У гарну погоду гор­шок з квіткою можна виносити на балкон. Рослину бажана щодня оприску­вати і щонеділі протирати листя, видаляючи пилюку.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool