Наша кнопка:


Головна F (8 flowers) ... Fatsia Фатсія
Fatsia Фатсія

Fatsia Фатсія

 

Фатсія в природних умовах зустрічається в Японії і Китаї. Рослина відноситься до родини аралієвих (Araliaceae). Рід складається з одного виду.

Фатсія японська (F. japonica) досить добре освіїлась для вирощування в кімнатних умовах, та на даний момент достатньо мало поширена серед квітникарів-аматорів. Рослина добре підходить для прикрашення кімнат і для ви­рощувания в зимовому саді.

 

Не можна допускати пересихання ґрунту, що мо­жет привести до загибелі рослини. Крім того, листя фатсії потрібно не лише протирати вологою губкою, але і щодня оприс­кувати теплою відстояною водою.

Морфологія:

Фатсія японська - це багатолітня вічнозе­лена рослина, що досягає у висоту 2,5 м. Основне сте­бело - товсте, м'ясисте, тем­но-зеленого кольору. Бічних гілок фатсія, як правило, не утворює, від стебла почергово відходять тонкі череш­ки довжиною 50 см. На них і тримається крупне 3-9 - лопатеве листя. На кожному сегменті листової пластинки добре помітна центральна жилка.

Догляд:

Фатсія — світлолюбна рос­лина, але від сонячних променів необхідно її притінювати. Літом рослину можна виносити на балкон, оберігаючи від поривів вітру. Взимку необхідне додаткове освітлення. Полив має бути помірним 2-3 рази в тиждень, в зимовий час кількість поливів слід скоротити в 2 рази.

Рослина добре зростає при кімнатній температурі, але взимку температура має бути дещо нижчою (14-16°С). Рослина боїться протягів. Грунтову суміш для фатсії готують з 2 частин дернової, 1 частин листяної землі і 1 частини піску. На дно ємкості потрібно покласти дренаж із битої цегли. Підживлюють рослину комплексними мінеральними або квітковими добривами 2 рази в місяць. В період спокою підживлювати культуру не потрібно. Розмножується фатсія черенками і насінням.

За сприятливих умов рослина зацвітає, на ній по­являются білі з жовтуватим відтінком квітки. Через декілька місяців, за умови, що відбулось запилення, на куль­турі з'являються плоди чорного кольору.

Пересадка: щорічно весною, але краще пересаджувати фатсію тоді, коли корені обплетуть всю земляну грудку. Грунт - легкий дерновий (3 частини) в суміші з торф'яною (2 частини), пісок (1 частина).

Шкідники рослини: мучнистий червець, щитівка, рослиноїдні кліщі, а також пошкоджуються кореневими гнилями.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool