Наша кнопка:


Головна F (8 flowers) ... Ficus carica Інжир
Ficus carica Інжир

Ficus carica Інжир

Інжир відноситься до родини тутових (Могасеає). Батьківщиною цієї рослини є Кавказ, де інжир користується великою популярністю як плодова рослина. Він також поширюється на території Середземномор'я і Малої Азії, де відомий із старовини.

У плодах цієї рослини міститься багато корисних для людини пектинових речовин, вітамінів і цукру.

В даний час існує близько 1000 сортів інжиру, які досить невибагливі і прекрасно розвиваються в домашніх умовах.

 

У зимовий період ін­жир зазвичай втрачає листя. Якщо рослину рясно поли­вать, або містять в теплі взимку, воно може не скинути листя і продовжувати зростати, що є небажаним. В цьому випадку слід припинити полив і обірвати листя.

Морфологія:

Інжир є невисоким листопадним деко­ративно-плодовим чагарником. Листя його темно-зеленого кольору зі світ­лими жилками, що виділяються на поверхні. Листкові пластинки широкі, посічені, гладкі. Зазвичай в листопаді листя інжиру обпадає, а в січні з'являються нові. Плоди рослини визрівають двічі в рік - навесні і осінню. Свіжі і сушені плоди інжиру відрізняються приємним смаком.

Догляд:

Інжир краще зростає в світлих місцях. У теплу пору року рослину рекомендується виносити на свіже повітря. В літній період інжир необхідно часто і рясно поливати. Восени і зимою полив потрібно скоротити до мінімуму, інжир добре переносить сухість повітря, тому оприскувати його не обов'язково. Влітку інжир слід містити в теплі, а взимку - переносити в приміщення з температурою не вище 3-5°С. Пересажувати молоду рослину потрібне раз на рік, а дорослі - раз в 2-3 роки. У весінньо-літній період ін­жир слід підгодовувати мінеральними добривами. Розмножують рослину напівдеревянілими черенками з двома-трьома листям, уко­рінюючи їх у вологому піску.

Після того, як молоді екземпляри інжиру досягнуть висоти 20-25 см, їх слід прищипнути, аби стимулювати розвиток бокових гілок.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool