Наша кнопка:


Замієві

Замієві

Ароїдні (лат. Zamiaceae) - родина голонасінних рослин класу Саговникоподібні (Cycadopsida). Рослини характеризуються роздвоєними паралельними жилкамина сегментах перистих листків та зібраними в мегастробіли мегаспорофілами.


Поширення:

Зростають в тропічних чи теплих помірних районах Африки, Австралії, а також Північної та Південної Америки.

Морфологія:

Багаторічні, вічнозелені чи листопадні рослини, по зовнішньому вигляду нагадують пальми або папороті.

Стебло: Підземне, або високе та прямостояче, як правило, не гіллясте, циліндричне. У австралійський родів також мають стебла, постійно приховані під основними листочками.

Листки: Перисті, розміщуються спірально, іноді серед них трапляються недорозвинуті листочки - "катафілли". Листочки, що складають один складний листок, можуть дихометрично  розділятись. До листочків підходять декілька майже паралельний дихометричних гіллястих продовгувастих жилок, Центральної жилки нема. 

Коріння: Від коріння відходять додаткові корінці. Коралоподібні корінці розвиваються у основи стебла чи під поверхнею ґрунту.

Розмноження: Жіночі та чоловічі спорофіти розміщуються спірально і зібрані в стробіли - шишки, розміщені вздовж основної осі. Жіночі спорофіти прості, щитовидні, на стерильних черешках, із збільшеною та потовщеною пластиною із 2 (рідше 3 і більше) прикріпленим яйцеклітинами, як розміщені на нижній стороні у виямках. Насіння ребристе, із твердим внутрішнім шаром та м'яким зовнішнім. Часто яскравого кольору, із двома зернятками.

Підродина Encephalartoideae характеризується спірально розміщеними спорофітами, погано розвинутими листковими пластинками, але із чітко вираженою основою листка. Зростають в Австралії, містять 2 роди та 40 видів.

Як і всі саговники, рослини отруйні. Вони утворюють отруйні глікозиди, відомі як циказиди. 


Список родів Замієві:

ЛатиньУкраїнськоюПідродинаТриба
Dioon Lindl. Діун Encephalartoideae Diooeae
Encephalartos Lehm. Енцефаляртос Encephalartoideae Encephalarteae
Ceratozamia Brongn. Цератозамія Zamioideae Ceratozamieae
Zamia L. Замія Zamioideae Zamieae

 


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool