Свіже повітря
Наша кнопка:


Головна Свіже повітря
Свіже повітря

На відміну від домашніх тварин рослинам не потрібно спеціально доставляти свіже повітря для їхнього дихання. Зелене листя саме виробляє кисень, тому деякі рослини можуть добре зростати в закритих скляних ємкостях. Проте, не дивлячись на цю здатність рослин, деякі з них потребують свіжого повітря.

Притік свіжого повітря:

- знижує температуру повітря в жарку погоду;

- знижує відносну вологість повітря в місцях великого скупчення рослин і тим самим перешкоджає появі сірої гнилизни;

- укріплює стебла і підвищує імунітет рослин до хвороб;

- знищує сліди токсичних випарів.

 

Згідно з загальними даними, в будинку завжди є багато джерел шкідливих пар для зростання кімнатних рослин або їх квіток. Сюди відносяться коксові або вугільні каміни, коксові печі, забруднені масляні нагрівачі, свіжа фарба тощо. Рослини з товстим шкірястим листям страждають менше інших. Одне джерело небезпеки для кімнатних рослин вже зникло: вугілля, дим від спалювання якого шкідливий для рослин, замінив природний газ. Тютюновий дим не має на рослину особливо шкідливої дії, тому що його концентрація в повітрі не буває надмірно великою.

Щоб забезпечити стабільний приплив свіжого повітря, досить просто відкрити двері або вікно в кімнаті з рослинами. Влітку провітрювання потребують наступні рослини:

араукарія, бальзамін, кактуси і інші сукуленти, пеларгонія, схизантус, толмія, фатом.

Рослини слід захищати від протягів - швидких потоків повітря. Не провітрюйте кімнату, якщо температура зовнішнього повітря значно нижча за температуру у середині приміщення.

Для деяких рослин тільки одного провітрювання недостатньо - їх слід виставляти влітку на відкрите повітря. До таких рослин відносяться:

акація, гранат, жасмин, лавр, пасифлора, тропічні кактуси, вербняк, цитрус, бересклет, юкка.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool