Gardenia Гарденія
Наша кнопка:


Головна G (9 flowers) ... Gardenia Гарденія
Gardenia Гарденія

Gardenia Гарденія

У природних умовах гарденія зустрічається в тропічних і субтропічних районах Азії і Південної Африки. Відомо близько 250 видів цієї рослини. Гарденія відноситься до родини маренових (Rubiaceae).

У кімнатних умовах найчастіше культивується Гарде­нія жасміновидна (G. jasminoides).

Як кімнатна рослина гарденію розводять вже біля 300 років. Завдяки крупним, красивим і ароматним квіткам гарденія завоювала популярність серед коллекціоне­рів XIX століття. Заради однієї цієї рослини навіть будували оранжереї.

Квітникарі часто турбуються по пово­ду пожовтіння лис­тків гарденії. Незрідка причиною цього стає полив жорсткою водою. При нерегуляр­ному поливі гарденія скидає бутони.

Морфологія:

Гарденія є невеликим сильногіллястим чагарником. За допомогою спе­ціального обрізання кроні мож­на надати будь-яку форму. Стебло рослини укорочен­е. Темно-зелене листя розташоване супротивно. Ли­стовая пластинка шкіряста, з рівним краєм. Її форма подовжено-еліптична із загостренням вгорі.

Догляд:

Гарденія відноситься до світлолюбних рослин. Її бажано захищати від попадання сонячних променів. Поливати гарденію слід регулярно. Для зволоження грунту використовують теплу відстояну воду. Крім того, повітря в кімнаті має бути вологим, для цього можна поряд з рослиною поставити ємність з водою. Розташовувати гарденію слід в приміщенні, де немає сильних перепадів тем­ператур і протягів. У зимовий період температура в кімнаті повинна складати приблизно 16-20°С. Для здобуття більш пишно­го і міцного екземпляра гарденію необхідно підживлювати 2 рази в місяць добривами, які не містять вапна.

Розмножується гарденія черенками, що одеревіли, які добре укоріняються у вологому грунті.

У літньо-осінній пері­од на гарденії розпус­каються крупні білі щітки, розположені в пазухах верхнього листя поодинці. Особливістю махро­вих квіток є приємний аромат і витончені пелюстки.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool