Наша кнопка:


Головна G (9 flowers) ... Gasteria Гастерія
Gasteria Гастерія

Gasteria Гастерія

Гастерія відноситься до родини лілейних (Liliaceae). Рослина в природних умовах поширена в пустинних і напівпустинних районах Африки і Південної Америки.

Рід налічує близько 70 видів.У кімнатних умовах найбільш поширеними є: Гастерія бородавчаста (G. verrucosa), Гастерія Армстронга (G. armstrongii) і Гастерія плямиста (G. maculata).

Рослина добре підходить для мінісадів, озеленення світ­лих кімнат і створення сукулентних композицій. Інколи гастерію вирощують в невеликих теплицях.

У літній час гас­терію рекоменду­ється виносити на балкон і поміщати в злегка затінене місце. У зимовий час освітлення повинне залишатися настільки ж інтенсив­ним, але додаткове освітлення використовувати не обов'язково.

Морфологія:

Гастерія є невеликою сукулентною рослиною. Стебло коротке або відсутнє повністю. Коренева система досить слабка. Листові пластинки мясис­ті, соковиті усередині, зовні покриті щільною епідермою. Форма листка трикутна. Светло- або темно-зелене, інколи коричневе листя зібране в розетку. Вони по­криті невеликими наростами білого або жовтуватого кольору.

Догляд:

Гастерію потрібно розміщувати на добре освітлених вікнах. Від яскравого сонячного світла листя можна не притіняти. Поливати гастерію літом слі­д рясно, 1-2 рази в тиждень. Частий полив може привести до загнивання кореневої системи. Рослина добре переносить високу температуру повітря літом, але в зимовий час гас­терію слід містити при температурі повітря не вище 12°С.

Пересаджувати гастерію цілком достатньо 1 разу в 2-3 роки в горщик більшого розміру. Підживлювати рослину слід не частіше 1 разу в місяць, використовуючи при цьому комплекс­ні мінеральні добрива або спеціальні добрива для кактусів. Розмножується гастерія насінням і дітками.

Як правило, навесні рослина зацвітає, випускаючи довгий квітконіс, на якому розташовані дрібні білі квітки, немаючі декоративної цінності.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool