Наша кнопка:


Головна G (9 flowers) ... Gymnocalycium Гімнокаліціум
Gymnocalycium Гімнокаліціум

Gymnocalycium Гімнокаліціум

Гімнокаліціум відноситься до багаточисельного роду кактусових (Cactaceae).

Рід налічує майже 70 видів. Найбільш поширені види, що вирощуються в домашніх умовах є Гімнокаліціум горбатий (G. gibbosum) і Гімнокаліціум Сальона (G. saglione).

При правильному догляді на рослині розпускаються рожеві чи білі квіти, що досягають 5-6 см в діаметрі.

Необхідно пам'ятати про те, що яскраві сонячні промені, можуть залишити опік на стеблі, тому рослину слід затіняти від дії негативних променів.

Морфологія:

Гімнокаліціум, як і багато кактусів, має кулевидне стебло з безліччю верти­кальних ребер. Їх кількість вагається від 12 до 20. Стебло молодої рослини забарвлене в голубувато-зелений колір. Більш дорослі екземпляри, як правило, темно-коричневого або червоного кольору. Стебло рослини досягає 25-30 см в діаметрі. На кож­ному ребрі розташовані ареоли з великими колючками. Цент­ральная колючка завжди одна, радіальних — декілька.

Догляд:

Літом гімнокаліціум потребує рясного поливу. Оп­рискувати його не обов'язково, але 1 раз на тиждень можна влаштовувати душ.

Гімнокаліціум — світолюбина рослина. Зимою полив слід зменшити до 1 разу на 2 тижні. Температура повітря, необхідна рослині літом, складає 22-27°С. Зимою вона не повинна перевищувати 15°С. Пересажувати рослину слід разів в 2-3 роки. Проміжут­ки, що утворилися між стінкою ємкості і землею, потрібно засипати пло­дородною грунтовою сумішшю. Підгодовувати рослину слі­д 1-2 рази в місяць спеці­альними добривами для кактусів. У зимовий період підгодівлю слід припинити. Розмножується гімнокаліціум насінням.

Грунтову суміш для рослини готують з 2 частин дернової, 2 частин перегнійної, 1 частини листкової зем­лі і 2 частин піску. Для того, щоб кор­енева система не перезволожувалась, на дно горшка кладуть дренаж із мілкого керамзіту.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Коментарі  

 
0 # Світлана 20.01.2014 18:53
В мене питання по рослині, а що собою являє насіння Гімнокаліціуму?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool