Наша кнопка:


Головна G (9 flowers) ... Gynura Гінура
Gynura Гінура

Gynura Гінура

У природних умовах гінура зустрічається в Азії і Афри­ці. Це трав'яниста рослина, що досягає метрової висо­ти, відноситься до родини складноцвітих (Composiiae). Рід включає близько 50 видів.

Не дивлячись на те що гінура є досить невибагливою­ рослиною, в домашніх умовах вирощується в основному 2 види: Гінура оранджева (G. aurantica) і Гінура плетеносна (G. sarmentosa).

Гінура плетеносна часто використовується як ампельна рослина.

При сильному пере­зволоженні грунту листя рослини може пов'янути, а потім і обпасти. Аби цього не сталося, на дно горщика потрібно укласти дренажний шар, що складається з битої цеглини, дрібних камінчиків або керамзиту.

Морфологія:

Стебло гінури сильногіллясте, опушене фіолетовими волосками. При яскравому освітленні листя рослини фіолето­вого кольору, інколи з бордовим відтінком. Вони, як і стебло покриті короткими м'якими - волосками. Листкова пластин­ка має овально-подовжену форму із загостренням вгорі, краї її зубчасті. Розміщення листя чергове. Квітки гінури дрібні, зібрані в суцвіття, мають непри­ємний запах.

Догляд:

Гінура відноситься до світолю­бивих рослин, хоча достатньо добре переносить деяке затінення. Поливати її слід рясно Взимку кількість поливів потрібно скоротити, але допускати пересихання землі не потрвбно. Температура збереження гінури не повинна бути вище 28°С. Рослину бажано розміщувати там, де немає протягів. Пересаджувати гінуру часто не слід. Достатньо пе­ресажувати рослину в більший горщик раз в 4-5 років. Для того, щоб культура отримувала достатню кількість поживних речовин, її необхід­но кожні 10-12 днів підгодовувати комплексними мінеральними добривами. Розмножується рослина черен­ками, які легко укореня­ются у воді або у вологому субстраті.

Необхідно пам'ятати про те, що вода для поливу має бути теплою і відстояною. У жаркі літ­ні дні рослина добре реагує на обприскування.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool