Наша кнопка:


Головна G (9 flowers) ... Guzmania Гузманія
Guzmania Гузманія

Guzmania Гузманія

Гузманія відноситься до родини бромілевих (Bromeliaceae).

В даний час відомо близько 120 видів цієї рослини.

У кімнатних умовах частіше культивується Гузманія інтермедія (G. inermedia), Гузманія магніфіка (G. magnified) і Гузманія лінгулата (G. lingulate).

Гузманія добре личить для вирощування в класних ком­натах і офісних приміщеннях.

Гузманія відмінно зростає в домашніх умовах. Проте рослина не переносить сильних перепадів температур, що може привести до загибелі культури. Гузманію також необхідно захищати від протягів.

Морфологія:

Гузманія, як правило, відноситься до однорічних трав, до­сягаючи висоти 30-40 см. Листя рослини ремневидні, завдовжки 35 см. Поверхня листкової плас­тинки гладка, неопушена. Молоде листя забарвлене в приємний ніжно-зелений колір, дорослі — в темно-зе­лений. Листя зібране в прикореневу розетку.

Догляд:

Гузманія відноситься до тіневитривалих рослин і тому може зростати як в світлому приміщенні так і в затемненому. Поливати рослину слід досить рясно. Зимою кількість поливів слід зменшити. Гузманія дуже вимоглива до вологості повітря, тому на піддон бажано положити шар моху, який слід регулярно зволожувати. Крім того, літом необхідно наливати воду в розетку листків. Поливати рослину потрібно водою, що не містить вапна.

У жаркі дні рекомендується обприскування м'якою водою. Для того, щоб уникнути за­стою води в горщику і загни­вания кореневої системи, на дні необхідно влаштувати дре­наж з дрібного гравію. Підгодовувати гузманію в період активного зростання слід 1-2 рази в тиждень. Взимку кількість мінераль­ного добрива, що вноситься під кожну рослину, потрібно зменшити в 3—4 рази. Розмножується культура насінням, що утворюються після цвітіння, і відсадками.

В період цвітіння рослина випускає ко­роткий, але щільний квітконіс. Суцвіття - колос. Пелюстки можуть бути забарвлені в червоний, помаранчевий або жовтий колір. Відразу після цвітіння рослина гине, залишаючи молоді відростки.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool