Наша кнопка:


Головна Грудень
Грудень

Image calendar GrudenБільшість рослин поливають помірно, а ті, які знаходяться в стані спокою, - рідко, лише б не пересихала земля.

Кімнатні квіти на підвіконні, щоб уникнути переохолодження земляної грудки, корисно встановити на поміст з дерев'яних рейок або підставки заввишки 2-3 см. Для захисту рослин від гарячого сухого повітря, що йде від радіаторів центрального опалювання, до підвіконня з боку кімнати кріплять щиток з фанери або плексигласу.

Пеларгонії, фуксії і олеандри містять в найпрохолоднішому місці кімнати і поливають дуже помірно, щоб не викликати передчасного росту. Коли у гіппеаструмів квіткові стрілки досягають 10 см, їх ставлять ближче до світла і починають поливати теплою водою у міру підсихання грунту. Корисно підживлювати рослини 0,2%-ним розчином повного мінерального добрива. Горщики періодично повертають, щоб квітконоси розвивалися прямими. Зигокактуси, навпаки, щоб уникнути скидання квітів і бутонів не повертають, поливають після того, як просохне верхній шар землі. Цикламени розташовують на східних або південних вікнах при 15-18°С, поливають в піддон водою кімнатної температури, що відстоялася. Відцвітаючі сенполії ставлять в прохолодне світле місце, земляну грудку зволожують помірно, поверхню періодично розпушують. Щоб продовжити цвітіння цих рослин, їх необхідно досвічувати (12-14 годин) люмінесцентними лампами.

Фікуси поливають помірно, оскільки від зайвої вологості грунту нижнє листя обпадає і рослини втрачають декоративний вигляд. Циперусам потрібно досить багато води, проте з піддонів її необхідно періодично зливати, щоб не підгнили корені. Куркуліго, особливо старі екземпляри, поливають зрідка, інакше його крупне (до 1 м) складчасте листя пожовтіє і засохне, як наслідок загнивання коренів. Філодендрони, монстери і сциндапсуси, не припиняють свого росту, регулярно поливають і підживлюють слабким (0,1-0,2%-ним) розчином мінеральних добрив. Папороті, нефролепіси і адіантуми розташовують на добре освітленому місці, щодня обприскують, систематично зволожують грунт в горщиках, не допускаючи пересушування, інакше рослини захиріють і загинуть.

Орхідеї з квітконосами, що розвиваються, регулярно поливають, не доводячи до зморщення цибулин, і містять в світлому прохолодному місці. Екземпляри, що не дали квітконосів, поливають дуже помірно до початку весняного росту. Азалії у стадії бутонізації поміщають в теплу кімнату (18-23°С), рівномірно поливають і щодня обприскують. Щоб камелії не скинули бутони і зацвіли, їх містять в прохолодному приміщенні (12-15°С) і так само, як азалії, поливають і обприскують.

В кінці місяця висаджують в невеликі горщики з свіжим рихлим ґрунтом кореневища ахіменесів, бульби глоксиній, що пройшли період спокою. Підтримують чистоту всіх рослин, стирають пил з гладкого листя вологою ганчіркою (з опушених видаляють пензликом або здувають), обприскують з пульверизатора.

Щоб уникнути появи шкідників (тля, кліщ, щитівка) листя і стебла періодично обмивають прохолодною водою і настоєм тютюну або махорки з додаванням зеленого або господарського мила. Для цього на 0,5 л води беруть столову ложку махорки і 2-3 г мило. Добрі результати дає добовий настій часнику - одну головку розтирають і заливають водою (1 л), а потім обприскують рослини з пульверизатора.

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool