Hedera Плющ
Наша кнопка:


Hedera Плющ

Hedera Плющ

Батьківщиною плюща є Північна Африка. Рослина також поширена в гірських районах Європи, Кавказу, Африки. Плющ відноситься до родини аралієвих (Araliaceae). Рід налічує 15 видів.

У кімнатних умовах поширені Плющ звичайний (Н. helix), Плющ ряболистий (Н. maderensis), Плющ кім­натний (Н. hibernica scot).

Селекціонери Німеччини витратили багато зусиль на виведення різних сортів цієї рослини. Їх праці не були даремними. Зараз відомо близько 400 сортів плюща, самим попу­лярним з яких є Глюар де Маренго (Gloire de Marengo), добре пристосований до кімнатних і орандже­рейних умов.

Рослина добре реагує на щоденне обприскування влітку. Пил з листя потрібно видаляти при допомозі вологої губки. Воду для поливу слід брати теп­лу і що обов'язково відстоялася.

Морфологія:

У кімнатних умовах плющ є багатолітньою ліаною з поступово деревяніючим стеблом. Листя плюща темно-зеленого кольору, шкірясте, щільне, розташоване по черзі на світло-коричневих черешках. Розмір листкових пластинок коливається від 3 до 5 см, в деяких видів — до 8 см. На 3-4-лопатевому листі добре помітні світлі прожилки, які сильніше виявляються із зворотного боку. Стебло рослини досить тонке, щільне, дуже гиб­ке, спочатку забарвлене в зеле­ный колір, але у міру зростання поступово покривається ко­рою, стаючи коричневим. При хорошому догляді і достатній кількості землі ліа­на може досягати 20 м.

На місці прикріплення лис­ткового черешка на стебла на­ходяться 2-5 коротких корінців, які необхідні рослині для закріплення на опорі. Коріння культури має одну властивість, за допомогою якого рослина може триматись на склі. Річ у тому, що вони здатні видозмінюватися в присоски.

Квітне рослина в кімнатних умовах рідко, тому що йому недостатньо живлення, отримуваного корінням із землі, та і температурний режим не той. Але в сприятливій обстановці квітки з'являються вже на 8-10-й рік життя. Вони дуже дрібні, зібрані в суцвіття і не представляють декоратив­ної цінності. Через декілька місяців на кінцях гілок з'являються плоди — неїстівні ягоди. Плющ звичайний пред­ставляє собою вічнозелену ліану з великою кількістю повітряного коріння. Листя рослини 3-7-лопастеве, темно-зелене, з добре помітними сріблястими жилками.

Квітне рослина в кімнатних умовах надзвичайно рідко. Квітки жовті, зібрані в зонтичне суцвіття, дуже дрібні, не представляючи декоративної цінності. Плющ кімнатний — найбільш вибагливий вид, для якого не потрібно створювати спеціальних умов. Рослина відрізняється швидким зростанням. Листя темно-зелене, м'якше, ніж в попереднього виду. Стебла плюща тонкі, ясно-зелені, в основі покриваються коричневою корою. Рослина відмінно почувається поблизу обігрівних приладів. Плющ ряболистий дуже схожий на плющ звичайний. Єдиною відмінністю явля­ється строкате забарвлення листя, що містить білі, жовті, світло - і темно-зелені тони.

Основним шкідником плюща являється павутиновий кліщ, від якого можна позбавитися за допомогою щоденного обприску­вання листя. В разі, якщо це не допомагає, слід обробити мі­сця ураження мильною водою або попелом.

Догляд:

Плющ — невимоглива до світла рослина. Проте для ряболистих форм краще підійдуть південно-західні вікна, оскільки не достаток світла може привести до того, що рослина втратить свою деко­ративність.

Поливати плющ потрібно помірно у будь-який час року. Влітку це необхідно робити 2-3 рази в тиждень, взимку — 1-2 рази. Пересихання земляної суміші допускати не можна, оскільки це може привести до відмирання частини кореневої системи. Плющ досить добре при­стосований до кімнатних умов, але літню жару він переносить погано, тому можна виносити його на захищений від сонця балкон або частіше провітрювати приміщення. Температура повітря не повинна перевищувати 25°С. Зимою рослина знаходиться в стані відносного спокою, тому бажано підтримувати температуру біля 10°С.

Пересаджують молоді рослини щорік, застосовуючи при цьому метод перевалки, аби менше пошкоджувати кореневу систему. Дорослі рослини потребують пересадки кожні 3-4 роки. Підживлювати рослину потрібно кожні 2 тижні розведеними у воді мінераль­ними добривами. Можна використовувати для цього і спе­ціальні квіткові добрива. Аби підживка не викликала по­шкодження коріння, її слід проводити лише після рясного поливу. В період відносного спокою кількість підживлювання бажано скоротити до 1 разу в місяць. Розмножується рослина верхівковими, серединними че­ренками і відводками. Найсприятливіший час для розмноження плюща — весінньо - літній період. Зрізані держаки, що мають по 3-4 великих листочки, протягом 1-2 годин тримають без води. Це необхідно для того, щоб під час вкорінення не сталося загнивання стебла. Потім не­обхідно помістити паросток у вологу грунтову суміш, що складається з рівної кількості грубозернистого піс­ку і торфу.

Можна вкоренити черенки і у воді, яка має бути обов'язково теплою.

Поради:

Для того аби ли­стя не були роз­вернуті в один бік, горщик з рослиною необхі­дно регулярно по­вертати.

Плющ є одним з найулюбленіших рослин квітникарів, тому що дає велику кількість гілок і швидко обплітає всі поверхно­сті. Аби отримати красиву крону цією рослини, потрібно ре­гулярно прищеплювати кінчики гілок.

Грунтову суміш для плюща потрібно готу­вати з 2 частин лис­тяної, 2 частин дернової і 1 частини перегнійної землі. У підготовлену суміш бажано до­бавить трохи піску.

Плющ — дуже мінлива рослина, тому за бажання можна отримати лю­бу форму. Наприклад, листя буде більшим, а відстань між ними — до­статньо великою, якщо культуру розмістити в тіні.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool