Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hatiora Хатіора
Hatiora Хатіора

Hatiora Хатіора

Батьківщиною хатіори є Бразилія. У природних умовах зустрічається в напівпустинних районах Африки і Південної Америки, де денна температура повітря сильно відрізняється від нічної.

Рослина відноситься до родини кактусових (Cactaceae). Рід налічує 4 види. У кімнатних умовах добре зростає і розмножується Хатіора салікорніойдес (Н. salicornioides) і Хатіора трояндова (Н. rossa).

Рослину застосовують для складання сукулентних компози­цій і для озеленення приміщень.

 

Регулярний надлишок вологи може привести не лише до загнивання стеб­ел, але і до загибелі квітки. Обприску­вати культуру необов'язково.

Морфологія:

Хатіора — невеликий чагарник, що сильно гілкується. Молоді гілки прямостоячі, доросліші — пониклі, досягають в довжину 40 см. Гілки складаються з 5-8 циліндричних члеників, які з віком товщають зверху. Ланки в товщину складають 2-4 мм, а в довжину досягають 3 см. Ареоли ко­лючок не мають. Квітки, що з'являються на гілках, зазвичай рожеві або помаранчеві, в діаметрі складають близько 1 см.

Догляд:

Хатіора — світлолюбна рослина. У літні дні кактус потрібно захищати від попадання прямих сонячних променів. Поливати рослину слід дуже рідко: влітку 1 раз в 2-3 тижні, а взимку — 1 раз на місяць. В кімнатних умовах бажано забезпечити щоденні перепади температури. Взимку температура повинна складати 10°С. Пересаджувати кактус бажано щорік, підбираючи для цього плоску ємкість. Підживлювати рослину бажано кожного місяця, використовуючи комплексні міне­ральні добрива. Взимку підживлення проводять лише в міру необхідності. Розмножується хатіора насінням і черенками, що складаються з декількох члеників.

Грунт для хатіори готують з 2 частин дернової, 1 частини перегнійної землі і 1 частини піску. На дні горщика слід укласти товстий дренажний шар і зробити декілька отворів, аби волога не скупчувалася в корінні рослини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool