Наша кнопка:


Howea Ховея

Howea Ховея

Ховея широко поширена на островах, розташованих біля Австралійського материка. Рослина відноситься до родини пальмових (Palmae).

Рід включає 2 види, відрізняється один від одного формою листя і забарвленням. У кімнатних умовах культивуються обоє видів: Ховея Форстера (Н. forsteriana) і Ховея Бельмора (Н. belmoreana). Рослина відмінно підходить для створення інтер'єрів, чудово виглядає в просторих світлих офісах.

 

Основними шкідниками є щитівки, павутин­ний кліщ і трипси. Для того аби запобігти їх появі, потрібно регулярно мити листя і стебло вологою губкою. Якщо шкідники все ж з'явилися, то рослину потрібно обробити мильним розчином.

Морфологія:

Ховея є де­коративно-листяною пальмою, що досягає в кімнатних умовах 2-2,5 м у висоту. Стебло рослини коротке, утворене залишками че­решків від відмерлого листя. Листя яскраво-зелене, плотні, перисті, такі, що містять до 40-50 сегментів. Листя зростає повільно (кожен по 5-6 місяців), в довжину досягають 3 м. Сегменти листя в довжину близько 50 см. Листя сидить на довгих і дуже щільних черешках.

Догляд:

Ховея — світлолюбна рослина. Проте необхідне притінення від сонячних променів. Поливати рослину рекоменду­ється рясно і часто — 3-4 рази в тиждень. Взимку дуже корисні щоденні обприскування теплою водою, що не містить вапна. Лі­том можна на короткий час поміщати квітку під душ. Оптимальна температура повітря в приміщенні літом — 22-24°С, взимку - 18-20°С. Пересаджувати молоду рослину потрібно щорік, дорослу перевалювати кожні 4-5 років. Підживлювати рослину потрібно тільки в період активного зростання, використовуючи для цього комплекс­ні мінеральні добрива, розведені в теплій воді, які слід чергувати з органічними. Розмножується пальма лише насінням.

Рослина боїться протягів і не пере­носить різких перепа­дів температур. При низькій вологості повітря кінчики листя починають висихати. У літні дні ховею можна виносити на балкон.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool