Наша кнопка:


Hoya Хойя

Hoya Хойя

Батьківщиною хойї, або воскового плюща, є Австралія і Індія. У природних умовах рослина зустрічається також на островах Тихого океану і в Китаї. Хойя відноситься до родини ластовневих (Asclepiadaceae). Рід об'єднує близько 200 видів.

У кімнатних умовах поширені Хойя м'ясиста (Н. carnosa) і Хойя прекрасна (Н. bella).

Рослина добре підходить для озеленення житлових приміщень вирощування в класних кімнатах.

Для того, щоб рослина цвіла частіше і рясніше, її бажано влітку виносити на балкон.

В час поливу вода не повинна по­падати на листя і особливо на квіт­ки, тому простіше проводити цю про­цедуру через піддон.

Морфологія:

Хойя є деревяніючою ліаною, досягаючи в довжину 20-30 м. Листя рослини дуже плот­ні, м'ясисті, розташовані супротивно. Формою вони овальні із загостренням на кін­ці. Колір листка може бути різноманітним залежно від виду: темно-зеленим, ясно-зеленим і з невеликими сіри­ми плямами. Листя сидить на коротких сіро-зелених череш­ках, щільно прикріплених до стебла. Квітки рослини рожевого кольору, зібрані в зонтичне суцвіття по 7-12 штук.

Догляд:

Рослина тіньолюбива. Від пря­мих сонячних променів листя рослини потрібно захищати. Поливати хойю слід помірно, аби не допустити перезволоження грунту. Воду для поливу потрібно брати теп­лу і відстояну. Зимою полив повинен здійснюватися в міру необхідності. Температура повітря влітку повинна складати 20-24°, взимку — 13-15°С. Протягів рослина не любить. Пересаджувати рослину потрібно кожні 2 роки. Підживлювати хойю необхідно 2 рази в місяць, використовуючи для цього комплексні мінеральні добрива. Взимку підживку слід припинити. Розмножується рослина насінням і черенками, інколи відводками.

Нектар рослин ароматний, і утворюється його дуже багато, інколи він невеликими крапельками звисає з кожної квітки. Після того, як рослина відцвіте, квітконіжки обламувати не потрібно, тому що саме на них в слідуючий раз будуть формуватись бутони.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool