Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hageocereus Хагеоцереус
Hageocereus Хагеоцереус

Hageocereus Хагеоцереус

Хагеоцереус в природних умовах зустрічається в пустинних районах Америки і Африки. Рослина відноситься до родини кактусових (Cactaceae). Рід налічує майже 50 видів.

У кімнатних умовах вирощують Хагеоцереус анреіспінус (Н. anreispinus), Хагеоцереус версіколор (Н. vursicolor), Хагеоцереус оловінскіанус (Н. olovrinskianus), Хагеоцереус сетосус (Н. setosus) і Хагеоцереус чосікенсіс (Н. chosicensis). Рослина добре підходить для складання композицій з сукулентів і прикраси приміщень.

Хагеоцереус краще зростає в добре провітрюваних приміщеннях, до того ж він теплолюбивий і не переносить температури повітря нижче 10°С. Рослина не любить різких перепадів температури.

Морфологія:

У природних умовах хагеоцереус досягає близько 2-3 м у висоту, в кімнатних він зна­чно менший. У залежності від виду стебло рослини може бути як стелющимся, так і прямостоячим. На стеблі помітні ребра, які розташовані не верти­кально, а по спіралі. На ребрах знаходиться велика кількість ареол, що містять 10-15 гострих і щільних ко­лючок, з яких централь­на завжди товща і довша. Після цвітіння на рослині утворюються невеликі плоди, покриті лусочками.

Догляд:

Хагеоцереус — світлолюбна рослина. Літом хагеоцереус можна виносити на відкрите повітря. Влітку кактус потребує рясного поливу 2-3 рази у тиждень, але зимою кількість води, що подається, потрібно скоротити в 3-4 рази. Вода для поливу має бути теплою і відстояною. Температура повітря влітку має бути біля 20-25°С, взимку — трохи нижче. Хагеоцереус пересаджують кожні 2-3 роки ранньою вес­ною. Підживлювати квітку потрібно не частіше 1 разу в мі­сяць, використовуючи добрива для кактусів. Рослина розмножується насінням і дітками.

Доросла рослина весною може зацвісти. Квітка досягає в довжину 8-10 см, а в діаметрі складає близько 5 см. Його забарвлення, як правило, біле, інколи з розуватим або зеленуватим відтінком.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool