Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hyacinthus Гіацинт
Hyacinthus Гіацинт

Гіацинт Hyacinthus Гіацинт

Належить рослина до родини Аспарагусових (Asparagaceae).

Раніше рослину виділяли у родину Гіацинтових (Hyacinthaceae) або включавли в родину Лілійні (Liliaceae).

Рід налічує до 30 видів, що ростуть переважно в середземноморських країнах, три види в Південній Африці.

Вирощується в домашньому квітникарстві Гіацинт східнийHyacinthus orientalis, та його різновиди.

Названий по імені персонажа давньогрецьких міфів. Гіацинт - юнак надзвичайної краси, був коханим Аполлона. Коли Аполлон навчав Гіацинта метанням диска, закоханий у юнака бог вітру (в різних версіях міфу Зефір або Борей) з ревнощів направив кинутий Аполлоном диск в голову Гіацинта. Юнак помер, і тоді Аполлон з його крові створив квітку.

Цибулинні багаторічні трави. Цибулина щільна, що складається з м'ясистих низових листя, що займають своїми підставами аж навколо дінця цибулини. Квітучий стебло є продовженням дінця. Після відцвітання зелений квітконосний стебло разом із зеленим листям, що сидять при ньому в самому низу, відсихають, але в кутку самого верхнього з зеленого листя утворюється на стеблі, всередині цибулини, нирка, яка розростається і перетворюється на молоду цибулину, зацвітають на наступний рік. У цієї молодої цибулині восени вже закладено стебло з квітками майбутнього року. Крім цієї молодої цибулини, в кутах зелених інших листя нерідко утворюються інші більш слабкі цибулини, так звані дітки, які можна відокремлювати. Через кілька років вони можуть цвісти.

Квітки зібрані на верхівці стебла у вигляді кисті. Оцвітина їх, у вигляді дзвоноподібної ??воронки, яскраво пофарбований у білий, блакитний, синій, червоний, рожевий, помаранчевий або чорнильний кольору, з відігнутими лопатями. Часто зав'язує плоди. Плід у вигляді шкірястою коробочки з трьома гніздами, що містять по два насіння з тендітною шкіркою.

Гіацинт східний (Hyacinthus orientalis) - багаторічна цибулинна рослина до 30 см заввишки. Цибулини кулясті або шірококонусовідние з численними запасающими і кроющими лусками. Листя ремневідние, жолоби, до 20 см завдовжки, гладкі, м'ясисті, яскраво-зелені, блискучі або матові, в числі 5-8. Квітконіс прямий, циліндричний, соковитий, безлистий. Квітки запашні, дзвонові або дзвоноподібне-воронкоподібні, що сидять на коротких квітконіжках; часткиоцвітини відігнуті або закручені, білі, сині, фіолетові, блакитні, рожеві, жовті, прості або махрові, зібрані в гроновидні суцвіття, що складається з 12-35 і більше квіток. Цвіте в кінці весни 10-15 днів. Плід - округла коробочка. У культурі з 1562 року.

Кожній групі сортів, подібних за забарвленням квіток, в основному відповідає певна забарвлення зовнішніх луски цибулин. Так цибулини сортів з синіми, блакитними і фіолетовими квітками мають звичайно фіолетові зовнішні луски, з білими - світло-сірі, а з рожевими - бузкові, але є і виключення. Крім фарбування зовнішніх луски цибулин, кожній групі сортів зазвичай відповідає і певна форма цибулин: ширококонічні характерні для сортів з синіми та рожевими квітками, узкоконіческіе - для сортів з жовтими квітками, яйцеподібні - для сортів з білими квітками, але є і виключення.

Гіацинт

Гіацинт

Гіацинт

Гіацинт

Гіацинт

Сорти гіацинтів розрізняють по висоті цветоноса і величиною суцвіть; за термінами цвітіння, є ранні, середні та пізні, різниця в засадах цвітіння укладається в 10-15 днів. Найбільш цікаві сорти:

'Бісмарк' ('Bismark') - Рослина висотою 25-28 см. Суцвіття велике, 12-13 см завдовжки, циліндричне, середньої щільності, в кисті 20-25 квіток світло-фіолетового забарвлення, діаметр квітки 4-4,5 см. Цвіте з середини квітня 10-14 днів.

'Дельфт Блю' ('Delft Blue') - Рослина висотою 20-23 см. Суцвіття щільне, широке, 10-12 см завдовжки, в кисті 20-22 квітки. Забарвлення синя, квітки великі, діаметром 4 см. Цвіте з середини квітня.

'Ділайт "(" Delight ") - Рослина висотою 20 см. Суцвіття щільне, широке, 9-10 см завдовжки, в кисті до 15 квіток, забарвлення рожева, діаметр квітки 3,5-4,5 см. Цвіте з середини квітня.

'Індіго Кінг' ('Indigo King') - Рослина висотою до 25 см. Суцвіття пухке, 9-10 см завдовжки, в кисті 7-18 квіток. Забарвлення чорно-лілова (чорнильна). Діаметр квітки 3 см. Цвіте в кінці квітня 11-17 днів.

'Йеллоу Хаммер' ('Jellow Hammer ") - Рослина висотою 25-30 см. Суцвіття щільне, 11-12 см завдовжки, в кисті 20-25 квіток. Забарвлення світло-жовта. Діаметр квітки до 3,5 см. Цвіте в кінці квітня 11-16 днів.

'Кінг оф Блюз "(" King of the Blues') - Рослина висотою 20 см. Суцвіття середньої щільності, крупне. Забарвлення темно-синьо-фіолетова. Діаметр квітки 3 см. Цвіте з кінця квітня 9-16 днів.

'Лорд Бальфур' ('Lord Balfour') - Квітконіс до 24 см заввишки. Суцвіття пухке, в кисті 8-13 квіток, забарвлення яких пурпурово-фіолетова, кінці часткою світліше. Діаметр квітки 4 см. Цвіте з середини квітня 11-16 днів.

'Марі' ('Marie') - Рослина висотою 25-30 см. Суцвіття компактне, довжиною 12 см, в кисті 15-17 темно-фіолетових квіток діаметром 3,5 см. Цвіте в кінці квітня 12-14 днів.

'Менелік' ('Menelike') - Рослина висотою 25-30 см. Суцвіття досить компактне, 13-15 см завдовжки, в кисті до 15 чорно-фіолетових квіток, краю часткою оцвітини світліше. Діаметр квітки 3,5 см. Цвіте в кінці квітня 18-20 днів.

'Санфлауер' ('Sunflower') - Рослина висотою 23-27 см. Суцвіття вузьке, циліндричне, щільне, 10 см завдовжки. У кисті 10-15 квіток. Забарвлення палево-кремова з рожевим відтінком, сильно махрові. Діаметр квітки 3,5 см. Цвіте в кінці квітня 10-13 днів.

'Сіті оф Гарлем' ('City of Haarlem') - Рослина висотою 25-28см. Суцвіття велике, довжиною 10-12 см, в кисті 12-15 квіток кремовою забарвлення, діаметр квітки 4 см. Цвіте з кінця квітня.

'Честнут Флауер' ('Chestnut Flower') - Рослина висотою 18-25 см. Суцвіття пухке, довжиною 10-12 см, в кисті 12-15 махрових, світло-рожевих квіток діаметром 4-4,5 см. Частки оцвітини сильно закручені . Цвіте з кінця квітня.

'Едельвейс "(" Edelweiss') - Рослина висотою 20-25 см. Суцвіття широке, щільне, завдовжки 10-11 см, в кисті 13-20 білих квіток діаметром 3,5 см. Цвіте в середині квітня.

'Едісон' ('Edison') - Рослина висотою 20-22 см. Суцвіття пухке, в кисті 7-10 рожевих, махрових квіток діаметром 3-3,5 см. Цвіте в кінці квітня.

'Ян Бос' ('Jan Bos') - Рослина висотою 20-25 см. Суцвіття щільне, 12 см завдовжки. У кисті 18-26 темно-малинових квіток діаметром 2,5-3 см. Цвіте в кінці квітня 17-20 днів.

Догляд за рослиною:

Розміщення: воліють добреосвітлене і захищене від сильних вітрів місце. Ділянка кращий рівний, бажано з невеликим ухилом, що забезпечує стік води при весняному таненні снігу і під час сильних дощів. Тривалий підтоплення призводить до масових захворювань і загибелі цибулин.

Грунт: гіацинт необхідні водопроникні, добре удобрені грунту з великим вмістом перегною, але свіжий і слаборазложівшійся гній неприпустимий. У глинисту, щільну грунт додають річковий пісок і торф. Небажано вирощувати гіацинти і на кислих грунтах. Кислі грунти необхідно вапнувати, використовуючи крейду чи вапняк до рН не нижче 6,5.

Догляд: серед заходів по догляду за гіацинтами особлива роль відводиться підживлення. Азотні мінеральні добрива під гіацинти вносять ранньої навесні у вигляді натрієвої селітри або сірчанокислого амонію.

Розмноження: цибулинами, цибулинами-дітками, цибулинними лусками. При виведенні нових сортів використовується насінний спосіб. Сіянці не повторюють зовнішніх ознак батьківських рослин. І зацвітають вони тільки через 5-7 років.


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool