Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hibiscus Гібіскус
Hibiscus Гібіскус

Hibiscus Гібіскус

Гібіськус відноситься до родини мальвових (Malvaceae). Рід налічує близько 200 видів. Інша назва цієї рослини — китайська троянда. У природі гібіскус виростає у вологих лісах Китаю.

У кімнатних умовах найчастіше зустрічається один з видів цієї рослини — Гібіскус китайськийН. rosa-sinensis), який відрізняється від останніх прекрасними бордовими або рожевими квітками. (

Рослина вирощується в кімнатних умовах і яв­ляется відмінною прикрасою для шкільних класів, офісів, зимових садів.

Якщо на молодому гібіскусі з'являється велика кількість бутонів, то велика вірогідність того, що жоден з них не розпуститься, оскільки рослина їх скине. Для здобуття здо­рового, квітучого гібіскуса потрібно видалити частину бутонов. Для того, щоб надати кроні гібіскуса акуратного вигляду, не­обходно щорік проводити її форми­ровання за допомогою прищіпки і обрізання.

Морфологія:

Гібіскус є сильноцвітучим чагарником, що досягає у висоту 2 м. Стовбур рослини покритий тон­кою корою світло-коричневого кольору. Молоді гілки темно-зеленого кольору, але через деякий час вони теж деревяніють. Листя має темно-зелене забарвлення, інколи з білими плямами. Край листової пластинки зубчастий. Жилки виступають із зворотного боку. Листя сидить на довгих зелених черешках, щільно прикріплених до стовбура. Розташування листя почергове. На місці їх прикріплення до стовбура виділяється липкий сік, який інколи покриває і деякі листя, додаючи їм блиск. Рідину потрібно змивати, аби на листках не скупчувалося велика кількість пилу.

Існують рослини з строкатим забарвленням листя. Такі екземпляри потрібно розміщувати на більш освітлених місцях, аби строкате листя не зблідло і не набуло зеленого кольору. Квітки з'являються на рослинах майже круглий рік, їх форма дзвоноподібна. Цвітко­вая гамма пелюсток від білого і рожевого до бордового і фіолетового кольорів. Цвітіння продовжується близько доби, після чого квітка в'яне.

Догляд:

Гибіськус відноситься до рослин, які виносять і за­тінення, і яскраве світло. Необхідно пам'ятати про те, що рослина не любить пере­мещення з місця на місце і може втратити при цьому частину бутонів. Поливати рослину слід рясно, 2-3 рази в тиждень. Для того, щоб підвищити вологість повітря в приміщенні, необхідно щодня обприскувати гібіскус теплою водою.

Не можна забувати протирати листя кожного тижня, аби на них не скупчувався пил. Взимку кількість поливів належить скоротити в 2 рази, але не слід допускати пере­сихания земляної грудки. Найбільш сприятлива тем­пература для вирощування рослини - 20-25°С. Зимою гібіскус бажано тримати в прохолоднішому поміщенні. Але слід памятати, що протягів рослина не переносить, не варто також піддавати його різким коливанням температур. Пересаджують молоді рослина щороку, дорослі - не частіше одного разу в 4-5 років. Для того, щоб рослина ре­гулярно цвіла, її бажано підживлювати 2 рази в тиждень мінеральними добривами. Інколи, особливо ранньо навесні, можливе використання органічних добавок. Проте вміст в грунті великої кількості азоту може привести до того, що листя гібіскуса стане пишним і красивим, але цві­тіння припинеться. Розмножується рослина черен­ками, які вкоріняються у воді або у вологому субстра­ті. Температура повітря при цьому не має бути нижчою 25°С. Щоб процес укорінення пройшов швидше, можна використовувати нижнє підігрівання.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool