Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hymenocallis Гіменокаліс
Hymenocallis Гіменокаліс

Hymenocallis Гіменокаліс

У природних умовах гіменокаліс зустрічається на Ан­тільських островах. Ця рослина відноситься до родини амарилісових (Amaryllidaceae). Рід гіменокаліса включає більше 70 видів.

Найчастіше в кімнатних умовах вирощують Гіменокаліс прекрасний (Н. speciosa) і Гіменокаліс карибський (Н. caribaea).

При правильному догляді осінню або на початку зими в гіменокал­ліса з'являються бутони. Після закінчення цвітіння листя рослини відмирає, а цибулину тримають в горщику в прохлад­ному приміщенні, скоротивши полив до мінімуму.

Гіменокаліс — вологолюбна рос­лина і абсолютно не переносить пере­сихания земляної суміші, що може викликати не лише обпадання бутонів, але і загибель самої рослини.

Морфологія:

Гіменокаліс — цибулинна рослина. Листя забарвлене в ясно-зелений колір, інколи з сріблястим нальотом, в довжину вони досягають 55-60 см. Листкові пластинки на кінці загострені, дуже м'які. Бутони розташовуються на довгому м'ясистому квітконосі. Кількість квіток на одному квітконосі може варіювати від 5 до 13 штук. Цибулина гіменокаліса ко­ричневого або світло-корич­невого кольору.

Догляд:

Гіменокаліс — світлолюбна рослина. У полуденні години його слід притіняти від яскравих променів сонця. Поливати рослину літом слід 2-3 рази в тиждень. У теплі літні дні рослину потрібно щодня оприс­кувати.

В період активного зростання температура повітря в кімна­ті повинна складати 25°С. Після закінчення цвітіння гіменокаліс містять при температурі не вище 17°С. Пересадку робляють щорік, або 1 раз в 2 роки. Підгодовувати рослину не­обходимо 1 раз на місяць ком­плексними мінеральними добривами. Розмножують гіменокаліс цибулинами-дітками, які з'являються на материнській рослині.

Квітки рослини дуже незвичайні по своїй будові. Білі тонкі листки красиво зігнуті в основі. Тичинки забарвлені в жовтий колір і видають приємний аромат, схожий на запах ванілі.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool