Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hypoestes Гіпоестес
Hypoestes Гіпоестес

Hypoestes Гіпоестес

Гіпоестес, що є вічнозеленим напівчагарником відноситься до родини акантових (Acanthaceae). Батьківщиною цієї рослини є острів Мадагаскар. Рід представлений 150 видами.

У кімнатному квітникарстві найбільш поширені Гіпоестес криваво-червоний (Н. sangui-nolenta) і Гіпоестес листочичинковий (Н. stellaphylla).

Рослина добре личить для озеленення кімнат і вирощу­вання в оранжереях.

 

 

Для того аби рослина мала краси­ву крону, потрібно 1 раз в 2-3 місяці прищеплювати побіги, а також видаляти квітки. Гіпоестес не перено­сит протягів, тому розміщують його бажано в місцях, де він бу­де від них захищений.

Морфологія:

Стебло рослини сильногіллясте, покрите тонкою корою, досягає у висоту 50 см. Листя на гілках розміщені супротивно. Листкові пластинки забарвлені в темно-зелений колір і мають більшість червоних плям, які і додають рослині декоративність. Форма тон­кого і гладкого листя оваль­ная, із загостренням вгорі. Ранньо навесні на гіпоестесі розпускаються дрібні квітки, які необхідно видаляти, аби крона рослини була густішою і красивішою.

Догляд:

Гіпоестес не відноситься до сві­толюбивих рослин. Поливають його помірно, 1-2 рази в тиждень. Вода повинна бути обов'язково відстояною, на гіпоестес впливає щоденне обприскування теплою водою. Взимку кількість поливів зменшують, стежачи за тим, щоб грунт не пересихав. Температура влітку не повинна перевищувати 26°С. Зимою оптимальная температура 15-17°С. Для того аби рідше прово­дити пересадку, рослину необхідно підгодовувати кожні 7-10 днів комплекс­ними мінеральними добри­вами, розведеними у воді. Підживку бажано прово­дить після поливу. Розмножується гіпоэстес черен­ками. Під час чергового обрізання потрібно відібрати найкрупніші черенки з 2-3 листка­ми і помістити в теплу воду або вологий грунт.

Пересадку рослини робляють кожні 2-3 роки. Для цього необхідно піді­брати горщик трохи більший попереднього на дно укласти шар дренажу з гальки або битої цеглини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool