Наша кнопка:


Головна H (13 flowers) ... Hippeastrum Гіппеаструм
Hippeastrum Гіппеаструм

Hippeastrum Гіппеаструм

Гіппеаструм в природних умовах зустрічається в дельті річки Амазонки. Науці відомо близько 70 видів цієї рослини. Гіппеаструм відноситься до родини амарилісових (Amaryllidaceae).

У домашньому квітникарстві найчастіше культивуються Гіппеаструм гібридний (Н. hybridum) і Гіппеаструм белладонна (Н. belladonna). Саме ці різновиди досить хо­рошо пристосувалися до кімнатних умов і щорік раду­ют своїх власників прекрасними квітками.

В даний час існує більше 2000 сортів гиппеаструма.

Існує одне правило, яке необхідно обов'язково виконувати, аби рослина зацвіла: зменшити кількість поливів в зимовий період і припинити під­живку. Справа в тому, що гіппеаструм перед цвітінням повинен декілька місяців находити­сь в стані спокою.

Морфологія:

Гіппеаструм — цибулинна рослина. Його листя дуже велике, широколінійне, темно-зелене. Листові пла­стинки м'ясисті. Ранньо навесні з'являється довгий квітконіс, на якому розташовані від 2 до 4 бутонів, що розпускаються не відразу, а по черзі, тим самим період цвітіння про­довжується. Колірна гамма ок­раски квіток всіляка.

Догляд:

Гіппеаструм відноситься до світлолюбних рослин. Для того, щоб квітка не отримала опіків від яскравого літнього сонця, його слід притінити.

Поливають рослину рясно, 2-3 рази в тиждень. Осінню гіп­пеаструм знаходиться в стані спокою, тому кількість води слід зменшити. Зимою зволожувати грунт потрібно не частіше 1 разу в тиждень. Аби отримати красиву рослину, необхідно правильно піді­брати землю. Оптимально під­ходить суміш, що складається з 2 частин дернової, 1 частини листової, 1 частини перегнійної землі і 1 частини піску. Пересаджувати гіппеаструм потрібно раз в 2-3 роки. Підживку слід проводити кожного тижня комплексними міне­ральними добривами. Розмножується рослина дочір­ними цибулинами. Оскільки вони утворюються дуже рідко, то частіше розводять гіппеаструм діленням цибулини і насінням.

Рослина добре переносить кім­натну температуру, тому створення спе­ціальних умов не потрібне.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool