Іржа
Наша кнопка:


Головна Іржа
Іржа

Іржа рослинВикликається грибами роду Puccinia . Найбільш активно хвороба розвивається в умовах підвищеної температури і вологості, при надлишку азотних добрив.

Перші ознаки захворювання з'являються на верхньому боці листка у вигляді ледь помітних світлих плям. Через декілька днів на цьому місці утворюються жовті плями розміром близько 5 мм. На нижньому боці розвиваються білі пустули, які, дозріваючи, набувають коричневого кольору і випорошують спори. Уражені листки деформуються, закручуються і засихають, а далі поступово рослина гине.

В умовах підвищеної вологості повітря збудник переходить і на квітки: на язичкових пелюстках утворюються некротичні плями різних розмірів.

Інкубаційний період за температури 10°С триває 14-20 днів, а за 21°С - 50-60 днів.

Уражує гвоздику, пеларгонію, фуксію, хризантему, цикламен та інші рослини; характеризується появою на листках пухирці з (пустул), які випорошують безліч уредоспор, що кольором нагадують іржу.

Іржа рослинЦе захворювання спричиняють різні види іржастих грибіз. Уражене іржею листя випаровує дуже багато вологи, тому воно швидко засихає і передчасно гине.

Іржа гвоздики - Uromyces caryophyllinus (Schr.) Wint. Поселяється на листках, стеблі, бутонах, утворюючи коричневі пустули, облямовані хлоротичною ділянкою прилеглих тканин. Внаслідок цього стебло легко зламується, а листки засихають.

Іржа пеларгонії
- Puccinia pelargonii - zonalis Dge . На верхньому боці листка жовті плями, на нижньому - пустули бурого кольору, що розміщені колами.

Іржа фуксії
- Puccinia epilobii (Pers.) Otth. f. palustris . Захворювання спричиняє утворення коричневих пустул, що містять безліч дрібних спор.

Іржа цинерарії - Coleosporium seneciones Fr . Дрібні пустули на нижньому боці листка.

Іржа рослинІржа хризантем - Puccinia chrysantemi Roze. Збудник захворювання призводить до появи на верхньому боці листка дрібним жовто-зелених плям. На нижньому - на плямах темно-коричневі уредоспори. Листки поступово жовтіють і відмирають.

Біла іржа хризантем - Puccinia horiana P.Henn.

Пошкоджуються: троянда, хризантема, пальми, фуксії, герань.

Заходи захисту рослин від іржі:

  • Регулярне провітрювання приміщення, зниження температури і вологості повітря.
  • Акуратний полив - тільки під корінь, без попадання води на листя рослини.
  • Підживлення фосфорно-калієвими добривами.
  • Суворе дотримання правил зовнішнього і внутрішнього карантину. Дезинфекція культиваційних приміщень. Регулярний огляд і ретельне видалення хворих частин і цілих рослин.
  • Під час вегетації рослини обробляють мідно-мильною сумішшю (25 г мідного купоросу та 400 г зеленого мила на 10 л води), 1%-ною бордоською рідиною, 0,2%-ним препаратом татту.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool