Наша кнопка:


Головна J (4 flowers) ... Juncus Юнкус
Juncus Юнкус

Juncus Юнкус (Ситник)

Рослинка належить до родини Ситникових (Juncaceae).

Всі рослини цієї родини призначені для вирощування на берегах річок, озер і тому в кімнатних умовах потребують дуже вологого середовища.

Найпоширенішими видами є:

Ситник розлогий (J. effusus P.),

Ситник пониклий (J. inflexus L. = J. glaucus Ehrn),

Ситник Леєрса (J. Leersii Marss. = J. conglomeratus L. p.p.).

Рослина гігрофіт - дуже вимоглива до вологості повітря та грунту, тому не варто допускати пересихання як грунтового покриву, так і зберігання рослиниу жарких місцях.

 

Морфологія та догляд:

Це однорічні або багаторічні рослини. У багаторічних кореневище коротке або подовжене, що утворює дернинки, або повзуче з циліндричними стеблами і піхвяними листками. Суцвіття розгалужене, рідше головчасте. В Україні 29 видів. Ростуть на вогких місцях, луках, берегами водойм.

Ні в якому разі не допускають переохолодження земляного покриву, інакше - як і зимою в природних умовах – впаде рослина в сон, тоді потрібно дати їй "проспати" до весни. В піддоні завжди повинна бути вода, ґрунтовий покрив ніколи на повинен пересихати. В ідеалі розмістити поруч з цією рослиною міні фонтанчик, чи просто ємкість із водою – це забезпечить рослину вологою, а також створяться умови "як дома". Тепло – ніяких протягів допускати не можна, тому зверніть увагу на відчинені вікна. Юнкус, для повноцінного розвитку потребує додаткового освітлення.

Три важливі складові успіху у вирощуванні цієї рослини: вода + тепло + вологість навколишнього повітря. Зимою з початку опалювального сезону різко знижується вологість повітря – а це для Юнкуса смертельно небезпечно. Тому рослину слід посадити в досить плоский, але широкий горшок, на дні потрібно вистелити шар керамзиту - він вбереже корінчики від загнивання, але зате і від пересихання землі спасе, так як завжди буде постачати вологу із піддону. Багато води в глибокий піддон наливати не слід - просто підливайте воду щоденно. Зверху в горщик також положіть керамзит - він буде запобігати пересиханню верхнього шару землі. Для підвищення вологості не забувайте обприскувати простір навколо рослини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool