Наша кнопка:


Головна J (4 flowers) ... Jatropha Ятрофа
Jatropha Ятрофа

Jatropha Ятрофа

Ятрофа відноситься до родини Молочайних (Euphorbiaceae).

В природі ця рослина зустрічається в Центральній і Південній Америці.

Налічується близько 170 видів цієї рослини, деякі з них є сукулентами.

У кімнатних умовах вирощується лише один вид - Ятрофа подагрична (J. podagrica).

 

Від надлишку добрив в ґрунті рослина може зупинитися в розвитку і перестати квітнути. Аби запобігти цьому, перед внесенням добрив потрібно як слід зволожити і строго підтримувати режим підживлення.

Морфологія:

Ятрофа — багатолітня рослина, висота якої може досягати 70 см. Стебел ця рослина не має. Листя зростає прямо з великого кореневища, яке виступає із землі на дві третини і формою нагадує бутилочне дерево. Листя ятрофи розташоване на довгих че­решках. Листкові пластинки великі, сильно порізані. Забарвлення листя яскраво-зелене. Квітки ятрофи дрібні, яскраво-червоні, зібрані в невеликі зонтові суцвіття.

Догляд:

Ятрофі потрібне освітлене місцерозташування. Але рослину необхідно захищати від попадання прямих сонячних променів. Літом ятрофу слід поли­вати часто, але невеликими порціями. Зимою полив потрібно обмежити. У жарку погоду ятрофу обприскують 1 раз на тиждень, зимою оприс­кувати слід грунт в горшку з рослиною. Зимою темпе­ратура повітря в приміщенні має бути не нижче 15-16°С, влітку - 18-22°С. Пересаджувати ятрофу слід щорік на початку весни. У теплий час рослину слід підживлювати комплекс­ними мінеральними і орга­нічними добривами 1 раз на місяць. Взимку внесення добрив не потрібне. Розмножується ятрофа черен­ками або насінням. Черенки необхідно протягом деякого часу підсушити, а потім обробити розчином гетероауксину і висадити в підігрітий субстрат.

Час цвітіння ятрофи — кінець зими — початок весни. Після закінчення періоду цвітіння на рослині з'являються невеликі неїстівні плоди, схожі формою на тристулкову коробочку.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool