Наша кнопка:


Головна J (4 flowers) ... Jasminum Жасмін
Jasminum Жасмін

Jasminum Жасмін

Жасмін — ліанний чагарник родини Маслинових (Oleaceae).

Батьківщиною рослини є тропічні ліси Індії.

У домашніх умовах найчастіше вирощують:

Жасмін самбак (J. sambac)

Жасмін низький (J. humile).

 

 

Шкідниками, які найчастіше пошкоджують жас­мін, є тля і трипси. Аби позбавитися від тлі, рослину слі­д обробити мильним розчином або настоєм тютюну. В разі ураження трипсами рослину про­мивають під теплим душем і підвищують вологість повітря.

Морфологія:

Жасмін самбак, або кімнат­ний жасмін — це чагарник з гіллястим вюнким стеблом, і гілками, довжина яких мо­жет досягати 5-6 м. На стеблі знаходиться довге короткочерешкове або сидяче листя, розташоване супротивно. Листя жасмину забарвлене в ясно-зелений колір і має овальну форму. Квітки рослини дрібні, білі, зібрані в суцвіття. Вони відрізняються незвичайно приємним ароматом. Жасмін низький відрізняється розкидистими гілками і трійчастими листками, які забарвлені знизу в ясно-зелений, а зверху — в темно-зелений колір. Квітки жасмину дрібні, жовті, зібрані в суцвіття зонти­коподібної форми.

Догляд:

Жасмину потрібне достатньо яскраве, але розсіяне освітлення, його можна вирощувати і в півтіні. Поливати жасмін в теплу пору року слід часто, а в зимові місяці полив жасмину слід сильно зменшити. Цій рослині потрібна висока вологість повітря.

Оптимальна температура повітря для жасміну влітку — 20-22°С, взимку ж рослину потрібно перенести в приміщення з температурою — 16-18°С. Пересаджувати молоді рослини слід щорік, а дорослі екземпляри — раз в 2-3 роки. Підживлювати жасмін потрібно добривами для кімнатних рослин. Розмножують його напівдеревяними черенками навесні.

Аби жасмін добре цвів, навесні, перед початком цвітіння, слабкі і дуже довгі гілки слід підрізувати. Після того, як на гілках утворюється не менше 6 пар листя, їх потрібно прищипити.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool