Наша кнопка:


Головна K (3 flowers) ... Kohleria Колерія
Kohleria Колерія

Kohleria Колерія

Колерія, є крупною трав'янистою рослиною, належить до родини геснерових (Gesneriaceae) і в дикому вигляді зростає в Південній Америці.

Рід об'єднує близько 50 видів красивоцвітучих рослин. У кімнатному квітникарстві можна зустріти Колерію пушистоцвітучу (K. eriantha), Колерію наперстянкоцвітучу (K. digitaliflora) і Колерію приємну (K. amabilis).

Квітне колерія навесні і літом. При правильному догляді рослина може квітнути до пізньої осені.

 

Дуже рясний полив наводить до обпадання листків і квіток рослини. Проте не слід допускати пересихання зем­лі, оскільки це може по­шкодити кореневище.

Морфологія:

Колерія має м'ясисте кореневище, яке нагромаджує і зберігає живильні речовини і воду. Супротивне листя рослини сидить на довгих тонких че­решках. Форма листової пла­стинки довгаста. Поверхня лис­тка забарвлена в ясно-зелений колір. Листкові пластинки повністю покриті м'яким опушенням.

Догляд:

Колерія не любить яскравого освітлення. На літо її можна вине­сти на свіже повітря, притінивши від прямих сонячних променів. Літом колерію поливають уміряно, не допускаючи перезволоження грунту. Взимку грунт лише злегка зволожують. Оптимальна температура зберігання влітку складає 22°С. Зимою рослину містять у приміщенні з температурою повітря 12-15°С. Земля для вирощування колерії повинна містити перегній і торф. Якщо зимою кореневища зберігаються в ящиках з торфом, то рослину пересаджують щорік. Доросла колерія не вимагає настільки частої пересадки. В якості підживлення використовують спеціальні квіткові суміші або комплексні міне­ральні добрива, концентра­ція яких має бути удвічі менш вказаною на упаковці. Розмножують колерію при пе­ресадці діленням кореневища. Можливе розмноження верхівковими черенками.

Декоративність рослині додають дзвоновидні квітки, які з'являються з пазух листя і сидять на короткому квітконосі. Трубка квітки знизу роздута. Забарвлення квіток — від темно-червоного до ніжно-жовтого.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool