Kalanchoe Каланхоє
Наша кнопка:


Головна K (3 flowers) ... Kalanchoe Каланхоє
Kalanchoe Каланхоє

Kalanchoe Каланхоє

Відомо безліч видів цієї рослини, яку назива­ють кімнатним лікарем, деревом життя або кімнатним женьшенем. Каланхоє відноситься до родини товстянкових (Crassulaceae).

Батьківщиною цієї суккулентної рослини є Африка, Аравійський півострів, Мадагаскар і більшість островів Індійського океану.

З 200 відомих видів в кімнатній культурі вирощують всього декілька. Найчастіше в кімнатному квітникарстві вирощують Каланхоє Блосфельда (К. blossfeldiana), Каланхоє Дегремона (К. daigremontiana), Каланхоє одноквіткове (К. uniflora) і Каланхоє перисте (К. pinnata).

В найжаркіші дні листя рослини обприскують теплою водою, стежачи за тим, аби на мокре листя не попали сонячні промені. Крапельки води в цьому випадку служать ліндзою, і сонце залишає на листі опіки.

Морфологія:

Каланхоє — наземна сукулентна рослина. Каланхоє Блосфельда пред­ставляє собою невелику сукулентну рослину з голим слабогіллястим стеблом. Лис­тья яйцевидної форми, в довжину не перевищують 7 см. Листові пластинки з городчатим краєм, блискучі, забарвлені в зелений колір з червоною облямівкою. Квітки з'являються на високому квітконосі і зібрані в багатоквіткове суцвіття. Забарвлення пелюсток - червоне, жовте або рожеве. Листя каланхоє Дегремона має продовговато-ланцетовидну форму. Листкові пластинки м'ясисті, зверху сіро-зелені і строкаті знизу. Край листочка зубчастий, в поглибленнях розташовані вивідкові нирки, з яких розвиваються маленькі дочер­ні рослини. Епіфітний представник роду — каланхоє одноцвіткове. Повзучі стебла рослини досягають 40 см в довжину. Листя сидить на короткому че­решку, вони м'ясисті, яйце­видні. Цвітіння настає в середині лютого. В цей час на рослині появляються невеликі дзвіночковидні квітки. Забарвлення пелюсток рожево-лілове. Найвідоміший вид, полу­чивший в народі назву «доктор», - каланхоє перис­те. У кімнатних умовах це відносно невелика рослина з міцним м'ясистим стеблом. Листя каланхоє пе­ристого супротивне, але їх форма неоднакова. Листові пластинки першого порядку прості, овальні з городчатим краєм. Верхнє листя непарноперисторозсічене.

Для вирощування ка­ланхоє використовують звичайну земляну суміш, складену з рівних частин дер­нової, листкової землі і піску. Для эпіфітних видів в субстрат добавля­ют невелику кількість перегною.

Догляд:

Каланхоє - світлолюбна рослина, тому його розміщують в добре освітлених місцях, притіняючи лише в по­луденні години. Зимою рослина вимагає додаткового освітлення.

З настанням періоду актив­ного зростання його починають поли­вати рясно, використовуючи при цьому теплу воду, яка не містить вапно. Осінню полив поступово скорочують, доводячи до 1 разу в тиждень. При рідкому поливі потрібно стежити за тим, аби земляний покрив не пере­сихав, що може пошкодити коріння рослини. Практично всі види калан­хоє теплолюбиві. Кліматичні умови передбачають високу (в межах 23-25°С) температуру повітр'я. Взимку температура може бути на 5-7°С нижче. Рослина не терпить запиленого повітр'я, тому приміщення необхідно регулярно провітрювати, оберігаючи каланхоє від протягів.

Пересадку рослини роблять в міру необхідності. Підживлюють каланхоє комплексними мінеральними добривами раз на місяць. Розмножують каланхоє листо­вими і стебловими черенка­ми. Можливе розмноження насінням. Живородящі види розмножують дітками.

З шкідників для каланхоє найбільш небезпечні павутин­ний кліщ, щитов­ки і трипси. Необхідно застосувати профілактичні заходи проти шкідників, оскільки заражену рослину часто важко ви­лічити.

Види каланхоє різноманітні. Найменші эк­земпляри зростають не вище 7 см, а найбільші можуть дости­гать 2 м вище.

 

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Коментарі  

 
+4 # Галка 02.03.2010 22:14
Красиві декоративноцвіт і різновиди каланхоє, у мене жовті і червоноцвіті, як на верхній картинці. :-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
0 # Руслана 15.09.2014 19:48
В мене є всі віди, але в одному почало гнити стебло. Хоча підливала всі одинаково.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool