Наша кнопка:


Головна K (3 flowers) ... Ktenante Ктенанта
Ktenante Ктенанта

Ktenante Ктенанта

Ктенанта відноситься до родини марантових (Marantaceae). Батьківщина цієї рослини — вологі тропічні ліси Південної і Центральної Америки. Своїм зовнішнім виглядом ктенанта на­гадує калатею, відрізняючись лише будовою коріння і меншими розмірами.

З багаточисельних видів ктенанти в кімнатному квітникарстві найбільш поширені Ктенанта полосата (K. zebrina) і Ктенанта шафранова (K. crocata).

 

Згортання лис­тків в ктенанти може бути причиною недоста­тнього поливу рослини або сухо­сті повітря в приміщенні. В цьому випадку горщик з рослиною слід помістити в під­дон з невеликими каменями, наповнений водою, і частіше проводити обприскування.

Морфологія:

Ктенанта є багатолітньою трав'янистою рослиною висотою від 30 до 60 см. Листя яйцевидної форми, розташовуються на верхівках тонких стебел, яскраво-зелені, залежно від виду строкаті або смугасті. При цвітінні з'являються не­великі жовто-помаранчеві квітки, проте в кімнатних умовах регулярно квітне лише ктенанта шафранова.

Догляд:

Ктенанту слід розташовувати в не яскраво освітлених або в пів затінених місцях, оскільки при дуже інтенсивному освітленні листя починає втрачати яскравість забарвлення, жовтіти або в'янути. Поливати кущ слід регу­лярно, але помірно. Не можна допускати перезволоження і пересихання земляної суміші. Рослині потрібна по­вишена вологість повітря, тому його слідує щоденно обприскувати водою кімнатної температури. Температура в приміщенні, де міститься ктенанту, має бути постійною протягом всього року не нижче 17°С. Пересаджують молоді рослини рекомендується 1 раз на рік, доросліші — 1 раз в 2-3 роки. Підживлювати ктенанту слід під час активного рос­ту фізіологічно кислим добривом 1 раз в 2 тижні. Взимку вносити добрива не потрібно. Розмножується ктенанта діленням дорослих рослин в кін­ці зими — на початку весни.

Висаджувати ктенан­ту слід в грунт, що складається з 2 час­тин листяної, 2 частин торф'яної, 1 частині перегнійної землі і 1 частини піску.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool