Зовнішний вигляд
Наша кнопка:


Головна Зовнішний вигляд
Зовнішний вигляд

МИТТЯ

Пилюка шкідлива з різних точок зору.

Вона:

- псує зовнішній вигляд рослини;

- закриває продихи на листі, що перешкоджає нормальному газообміну рослини із зовнішнім середовищем;

- утворює світлозахисну плівку на листі, що уповільнює процес фотосинтезу;

- може містити шкідливі для рослини елементи - це часто спостерігається в про­мислових районах, ніж у сільській місцевості.

Звідси випливає, що пилюку з листя необхідно видаляти. Невеликі рослини можна цілком занурити у відро з водою, але зазвичай листя обприскується чистою водою або протирається вологою губкою. Краще робити це в першій половині дня, аби листя встигло обсохнути до настання ночі. Сильно запилене листя спочатку протирає м'якою ганчірочкою, інакше після висихання води на листі можуть залишитися брудні плями. Під час миття листки підтримують рукою; молоде листя краще обприскувати із шприца, а не мити губкою. Кактуси і інші сукуленти і рослини з опушеним листям не слід обприскувати або мити - пилюку змітають з них м'якою щіточкою.

 

ПОЛІРОВКА

Старе листя зазвичай блякне і навіть після миття не виглядає свіжим і блискучим. Існує багато способів поліровки листя, важливо лише підібрати відповідний. Інколи рекомендують застосовувати розведений оцет, молоко або пиво, але жодне з цих засобів не дає хорошого блиску. Блиск дає оливкове масло, проте воно притягує пилюку і може пошкодити листок. Можна придбати спеціальні поліруючі засоби - вони бувають як у вигляді рідин для протирання, так і у вигляді аерозолів. Аерозолями користуватися легко, їх, як правило, застосовують для поліровки великої кількості дрібного листя. Поліруючі рідини можна без побоювання застосовувати на багатьох кімнатних рослинах з гладким листям - листочки обережно протирають ваткою, змоченою в поліролі.

При поліровці листя слід дотримуватися ряд правил. Не поліруйте молоде листя і ніколи сильно не натискуйте на листок. Уважно прочитайте перед використанням етикетку на патентованому засобі - на ній зазвичай вказані рослини, для яких засіб не рекомендують застосовувати.


Зліва: недоглянутий (немитий і неполірований) листок фікуса каучуконосного.

Справа: листок відполірований спеціальним складом, виготовленим на основі натурального воску.

 

ФОРМУВАННЯ

Формування має на увазі підв'язання стебел до опор для того, щоб зовні рослина виглядала найефектніше. Особливо важливо підв'язувати в'юнкі рослини, а також рослини з довгими тонкими стеблами (наприклад фатсхедеру), з важкими суцвіттями (наприклад гортензію) і крихкими стеблами (наприклад бальзамін).

По можливості уникайте ставити лише одну опору; ставте три або чотири кілочки так, щоб вони діставали до дна горщика. Існують і інші типи опор- шпалери, трубки з мохом, обручі з дроту, що укріплюються в горщику, і настінні грати з дроту або дерева.

Стебла підв'язують до опори не дуже туго. Нові гілочки підв'язують, поки вони ще не дуже довгі і легко згинаються. В'юнкі рослини треба підв'язувати почастіше, інакше вусики сплетуться разом. В'юнка рослина інколи виглядає ефектнішою, якщо декілька гілочок не підв'язувати, а залишити звисати.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool