Наша кнопка:


Головна L (5 flowers) ... Livistona Лівістона
Livistona Лівістона

Livistona Лівістона

Лівістона, яку інколи також називають латанією, відноситься до родини пальмових (Palmae).

Налічується близько 30 видів цієї декоративно-листяної рослини.

У кімнатних умовах найчастіше вирощуються Лівістона округлолиста (L. rotundifolia) і Лівістона китайська (L. chinensis).

Свою популярність лівістона придбала завдяки блискучому листю, яких за 1 рік може з'явитися на рослині до п'яти штук.

 

Лівістону можна розташовувати біля вікон, не побоюючись, що їй пошкодять сонячні промені, оскільки інтенсивне сонячне освітлення необхідне рослині для нормального розвитку.

Морфологія:

Лівістона — багатолітня вічнозелена віялова пальма. У домашніх умовах ця рослина може досягти висо­ти 1,5-2 м. Стебло укорочене, товсте, прямо­стояче, опушене рудувато-коричневими волосками. Листя перисто-розітнуте, довге, вузьке, глянсове, шкірясте, забарвлені в яскраво-зелений колір. Кінчики листків загострені і заломлені вниз. Черешки довгі, покриті заломленими вниз коричневими колючками. Квітки лівістони дрібні, мають зеленувато-жовті забарвлення і зібрані в рідких суцвіття.

Догляд:

Лівістона — світлолюбна ро­слина. Поливати її слід во­дою кімнатної температури. У теплу пору року рослину поливають рясно, а зимою полив скорочують. Оптимальна температура для лівістони влітку — 20-22°С, взимку - 16-18°С. Молоді рослини потрібно пе­ресаджувати щорік, дорослі — 1 раз в 2-3 роки. Підживу лівістони слід робити в період з травня по вересень 1-2 рази в місяць. Підживлювати рослину потрібно рідкими комп­лексними квітковими добривами. Розмножується лівістона насінням у весняний період.

Грунт для повинен складатися з 2 частин торфу, 2 частин лис­тяної землі і частини піску та 1 частини пере­гною. На дно горщика з рослиною слід укласти дренаж з невеликих каменів або шматочків керамзиту.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool