Наша кнопка:


Головна L (5 flowers) ... Lithops Літопс
Lithops Літопс

Lithops Літопс

Батьківщиною рослини є Північно-Західна Африка. Налічується 119 видів цих «живих кам­інців». Літопс відноситься до родини мезембриантемових (аізових) (Mesembryanhemaceae).

У кімнатних умовах найбільш поширені: Літопс буруватий (L. fulviceps), Літопс красивий (L. bella), Літопс кеглевидний (L. turbiniformis), Літопс мармуровий (L. mramorata) і Літопс оливково-зелений (L. olivaceae).

Весною старе листя жовтіє, стає менш пружним і поступово висиха­є, зрушуючись вниз. На їх місці появля­ється нове листя. Висохлі плівочки, що залишилися від ста­рих листків, ні в якому разі не слід об­ривати, оскільки це може пошкодити рослину.

Морфологія:

Літопс є невеликою суккулентною рослиною. Стебло у нього відсутнє, його замінюють зрощені основи листя. Листя подовжене, зібрані в прикореневу розетку. Під час цвітіння з розділен­ого на дві частини основи листя з'являються одиноч­ні квітки, що відзначаються приємним запахом, забарвлені в різні відтінки жовтого або білого кольору в залежності від виду. Діаметр квіток від 2 до 4 см. Період цвітіння літопса — осінь.

Догляд:

Літопсу потрібне яскраве освітлення, сонячне місце. Поливати його слід помірно влітку, а зимою полив зовсім припиняють. Літопс віддає перевагу сухому повітрю в приміщенні, тому обприскувати рослину не потрібно. Оптимальна температура для нього — 22-25°С, зимою рослину слід перенести в прохолодне приміщення з темпера­турою не вище 12-15°С. Висаджувати літопс слід в грунтову суміш, яка складається з 1 частини глинистої і 1 частини дернової землі. Пересаджувати літопс слід до 2-3-річного віку щорічно, а дорослі рослини — в міру необхідності. Підживлювати літопс необхі­дно добривами для какту­сів в період активного зростання раз в 2 тижні. У осінньо-зим­овий період — 1 раз на місяць. Розмножується літопс в ос­новному насінням.

Необхідно слідкувати за тим, аби грунт, в якому вирощують літопс, не перезволожувався, оскільки це може привести до загнивання кореневої системи і смерті рослини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool